Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy hívják az iskolákat és...

Hogy hívják az iskolákat és mi a különbség köztük, mint pl. mi az a high school, meg secondary grammar school meg ezek?

Figyelt kérdés
Meg még azt nem értem, hogy ha amerikai filmeket nézek mindig az van, hogy már rég felvették őket az egyetemre, de még mindig bejárnak a középsuliba. Ez hogy van?
2009. aug. 26. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Amerikára gondoltam :)
2009. aug. 26. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:

High School-t az amerikaiak használják a középiskolára és a gimnáziumra. A Secondary School-t az angolok használják a középsikolára, a Secondary Grammar School-t meg a gimnáziumra.


Ilyet még nem láttam filmen se, hogy egyetemen vannak és visszajárnak a középiskolába. Nem tudom ezt hogy értetted.

2009. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egyetemen vannak! De már felvették őket tehát már megvan az érettségi eredmény!
2009. aug. 26. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm... nem tudom. De ott nincs is érettségi már. Ezt találtam:


"Vannak olyan országok is, ahol már részben - vagy teljes egészében - eltörölték a középiskola befejezését jelentő egyszeri vizsgaaktust. Kanadában újabban meghatározott számú tantárgyi kredit összegyűjtéséhez kötik a tanulmányok hivatalos lezárását. Nincs érettségi vizsga az Amerikai Egyesült Államokban és Svédországban sem, ahol a tanulók csak bizonyítványt kapnak, amely tanulmányaik befejezését igazolja."

2009. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így van Amerikában van érettségi. És az a különbség ,hogy a secondary school középiskolát jelent, ami ugye nem ugyanaz mint a szakközép, szakmunkásképző, gimi, egyebek. Az egy átfogóbb fogalom.
2009. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!