Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt tanulnék, de hogyan...

Angolt tanulnék, de hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem. Szeretnék elkezdeni angolul tanulni, de nem nyelviskolában. Milyen nyelvkönyvet ajánlanátok?
2011. jan. 1. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tanultál már valaha angolt, van fogalmad róla, vagy teljesen szűz vagy?

Ha valamennyit már tudsz, akkor javaslom a [link] oldalt, itt Szalai Nóri segítségével kiválóan meg tudsz tanulni. Vannak ingyen letölthető anyagok, illetve az "5perc angol kezdőknek és újrakezdőknek" című könyv nagyon jó, van még egy könyve, az "Igeidők" és egy munkafüzet, ami letölthető és kinyomtatható, ill. a honlapon is vannak feladatok/leckék/anyagok/hanganyagok, + fel tudsz iratkozni házifeladatra, itt e-mail-ben kapod az anyagot.

Róluk ennyi, de azért beszéltem Nóriékról annyit, mert én is most kezdtem el az ő anyagukat (már régebben megrendeltem) és nagyon jónak találom.

Ezek mellé megvettem az oxfordi "Oxford Angol Nyelvtan Magyarázatok-Gyakorlatok Megoldókulccsal az önálló nyelvtanuláshoz", ehhez van egy CD is. Ebben a nyelvtant magyarázzák el nagyon jól, önállóan is teljesen feldolgozható.

Illetve szerezz be egy angol szótárt, bár Nóriék anyaga mellé nem nagyon kell, mert ők az összes szót leírják, amit a leckében használsz.

Ennyit tudok javasolni, illetve amit még, hogy tanfolyamra ne menj, mert ott nem jut elég idő egy tanulóra, nem biztos, hogy a te tempódban tudtok haladni, lehet, hogy Te már rég megértetted, de a másik miatt vissza kell menni, vagy éppen Neked lenne még szükséged gyakorlásra, de továbbléptek...

Nyelvtanárhoz csakis akkor (magánhoz), ha önállóan már állsz valahol és csak finomítani kell a tudásodat. Nekem legalábbis ez a célom, dec.20-án álltam neki az angolnak, minden nap munka után este 20-22 között 2 órát tanulok, 1 év múlva kpfokúzni szeretnék.

Remélem hasznát vetted a válaszomnak.

25/L

2011. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt esetleg el tudod kezdeni, eddig ezt találtam számodra (márminthogy ha teljesen kezdő - olvastam - lennék, ezzel el mernék indulni), a bal oldali menüsorból tudsz választani

(bocs, hogy megint én, de a fejembe vettem, hogy megtalálom a teljesen kezdők számára ideális angol anyagot) :)

2011. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ilyen hasznos tanácsokért, ne kérj elnézést.:)
2011. jan. 1. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!