Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy nyelvet gimnáziumban...

Ha egy nyelvet gimnáziumban három évig heti 4 órában tanulok, azt milyen szintre sajátíthatom el?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
alapfok.
2010. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon csak a házi feladatok szintjén foglalkozol vele, akkor alapfok. Ha többet teszel hozzá, akkor alapfok és középfok közé juthatsz el.
2010. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de hogy juthatnék én egyedül tovább, ha a leglassabb ember szintjével haladunk ? :/
2010. dec. 28. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 11. évf. haladó angol csoport. heti 5 óra angol van, mindannyiunkat felvételiztették :)


Van kb 5 alapfok, 15 középfok és 2 felsőfok.


Látszik ki mennyit foglalkozik vele az órán kívül!


Én a 2 felsőfok (afelett inkább) tulajdonosa vagyok, mert:


- TV, sorozatok, filmek napi szinten évek óta angolul folynak nálam

- zeném mind angol

- a nyelvtant elsajátítottam izzasztó tanulással, de megérte, és már nem okoz problémát

- az élő szöveg (TV, film) használható nyelvtudást ad, jó kiejtéssel is hallod

- külföldi fórumok, angol oldalakat olvasok, itt is írok

- könyveket is olvasok angolul


És nem kell hozzá tanár, szavakat, kiejtést mindent elsajátíthatsz egyedül, elég ha az iskolában ott van hogy figyelemmel kísérje a fejlődésedet.

2010. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem középfokig is eljuthatsz, ez emberfüggő... én először németet tanultam (5.től 8.ig) 8.ban leraktam a középfokút, kilencedikben pedig leérettségiztem emelt szinten, és nem jártam soha különórákra, angolból pedig három év alatt jutottam el ugyaneddig, és abból sem jártam külön tanárhoz
2010. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb. alapfok. De ha a nyelvet használod is, pl. olvasol, filmet nézel stb. ezen a nyelven, eljuthatsz a közép- vagy akár felsőfokig mindenféle tanfolyam és különtanár nélkül.
2010. dec. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és gondolom az is segít valamennyire, hogyha a fő nyelvem (kéttannyelvű) vele rokon nyelv...
2010. dec. 30. 11:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első évben heti 10 angol órám volt, majd másodiktól ez lecsökkent 5-re vagy 6-ra nem emlékszem pontosan... Annyira változó volt a csoport tudása, hogy volt aki egy szót nem tudott angolul, és voltam olyanok akik már akkor lökték a rizsát, amikor odakerültek, köztük én is. (kísérleti osztály voltunk) Iszonyatosan hátravetett a haladásban az, hogy a fél csoport semmit nem tudott. Elejétől kezdtünk mindent, szépen lassan szájbarágósan, azok kedvéért, akik még nem tanulták a nyelvet. Borzalmas volt. Valahol megértem, de akkor ne csináljanak angol szóbelit, és ne úgy hirdessék meg nulladik osztályt, mint ahova azokat veszik fel, akiknek van már némi alapja, hogy haladni lehessen velük... Nem ösztönzött semmi a tanulásra, nem kaptunk külön feladatokat, pedig 8-10 ember biztos volt, aki csak lógatta a lábát órákon... végül külön tanárokkal, és rengeteg idő ráfordításával ennek a 8-10 embernek sikerült külön tanárral középfokú nyelvvizsgáig eljutnia. Megbántam hogy oda jelentkeztem, de már úgy is mindegy!

Franciát 5 évig tanultam, heti 3 órában, alapfokra jutottam el, megértem a nyelvet, ugyanakkor beszélni csak zötyögősen tudtam, mostmár ha valaki franciául szól hozzám még mindig megértem, de válaszolni már a legkevésbé sem tudok...

2010. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!