Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben elvégez...

Melyik a legkönnyebben elvégezhető nyelvvizsga németből?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
ÖSD
2010. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyik sem könnyű. Középfok?

Én most voltam angolból TELC középfokon, nem kaptuk még meg az eredményt(sajnos), de a TELC-ben az a jó, hogy nem olyan sok a feladat:

Szövegértés(a vizsga meglétéhez legalább 40%-osra kell, hogy sikerüljön):

1. Újságcikkrészletek vannak fölsorolva(5 darab), mindegyikhez 2-2 cím tartozik(természetesen nicns megadva, melyik melyikhez megy), és el kell dönteni, hogy melyik illik hozzá legjobban.

2. Egy hosszabb(k.b. egy A/4-es oldalnyi, de nincs teljesen teliírva) újságcikk, hozzá öt kérdés: ki kell választani, hogy a megadott válaszok közül(kérdésenként három-három) melyik igaz.

3. Föl van sorolva 10 helyzet(1 mondat/darab, tényleg csak leírja a szituációt), valamint 12 hirdetés, itt is ki kell választani, hogy melyik illik hozzá. Ha egyik sem illik, akkor a válasz "x".

Nyelvtani rész(nincs 40%-os határ):

4. Egy szövegből(levél, újságcikk) ki van vágva 10 szó vagy kifejezés, föl van sorolva mindegyikre három-három lehetőség, ki kell választani, amelyik passzol.

5. Egy szövegből ki van vágva 10 szó, alul meg van adva 15, és ki kell választani, melyik helyre melyik szó illik.

Levél(szintén 40% szükséges):

6. Kettő közül lehet választani, és a kettő három fajta lehet(természetesen két ugyanolyan nincs), mindegyikhez adatik egy hirdetés. A cikk vagy hirdetés alatt le van írva, hogy milyen szempontokat kell, hogy tartalmazzon a leveled, mármint meg van adva néhány, és vagy abból tartalmaznia kell kettőt és egy sajátot, vagy hármat közülük. A levélnek körülbelül 150 szó terjedelműnek kell, hogy legyen(természetesen nem fogják megszámolni nyilván), és vigyázat, mert nagyon kevés helyet adnak rá, és nem lehet bónusz papírt kérni. A levélnek a saját címeddel(kitalálsz egy nevet és egy címet és azt leírod) kell kezdődnie, ami alá pedig azt a címet kell írni, amit a hidetés tartalmaz, mive larra íratik a válasz. A célszemély/cég/stb. címe alatt kell, hogy álajon egy sor, amiben le kell írni, milyen levelet írsz(Re: A letter...). A három típus: az érdeklődőben(A letter asking for more information) információk, adatok iránt kell érdeklődni, például hogy meddig van nyitva, vagy hogy van-e kedvezmény, ha családdal megyünk; a jelentkezőben(A letter of application) egy állásra kell jelentkezni, kifejtve például, hogy miért lenne megfelelő számodra; a panaszlevélben(A letter of complaint) pedig ugye meg van adva egy helyzet, le kell írni, mi a probléma, valamint hogy milyen megoldást vársz rá.

A szövegértésre és a nyelvtani részre 90 perc áll rendelkezésre, a váalszokat egy külön válaszlapra(Answer Sheet) kell beírni(azaz mindegyik lehetőség rá van írva, és be kell satírozni a te válaszodat). A vizsgán csak ceruzát lehet használni. A levelet szintén a válaszlapra kell írni, szintén ceruzával, a 90 perc után lehet elkezdeni, 30 perc van rá.

Az írásbeli vizsga akkor sikeres, a föntiek összesen elérik a 60%-ot, valamint - a nyelvtani részen kívül - mindegyik nagyobb feladatcsoport egyenként eléri a 40%-ot.

Ezzel vége az írásbeli résznek.

Azonban ha megvan a levél is, akkor következik a hallgatás utáni szövegértés, amely a szóbelihez tartozik angolból és németből, valamint szintén el kell, hogy érje a 40%-ot a sikeres szóbeli vizsgához:

1. Meg van adva 6 cím, lejátszanak 5 rövidebb szöveget, és el kel dönteni, melyik melyikhez illik. Egy perc van rá, hogy elolvasd őket. Sajnos nagyon kevés idő van beírni a válaszokat és gondolkodni azokon(30 másodperc). Ezeket is a válaszlapon kell bejelölni. Ezt a részt egyszer lehet meghallgatni.

2. Egy interjút játszanak le, amihez le van írva 10 állítás, el kell dönteni, hogy igaz vagy hamis. Másfél perc van az elolvasásukra. Ez a rész kétszer kerül lejátszásra.

3. Öt rövidebb szöveget mondanak be, el kell dönteni, hogy az öt állításhoz a három megadott válasz közül melyik illik. Itt nincs adva idő az elolvasásukra. Ezek általában ilyen hangosbemondóból, időjárás-jelentésből, híradóból hallgató szövegek.

Ezek után el lehet hagyni a termet.

A vizsgahelyen ki van függesztve, hogy kivel és mikor fogsz vizsgázni(bár nálam volt vagy 30-40 perc késés), mert ugye itt nem a vizsgáztatóval, hanem egy másik vizsgázóval kell beszélni. Egy teremben kell gyülekezni, majd szólítani fognak(egyszerre két párt).

Bevisznek egy terembe, ahol négy külön padba leültetnek, megkapjátok a feladatlapot és kaptok hozzá egy sima lapot, amire írhattok és használhatjátok a vizsgázás során. Itt 20 perc áll rendelkezésetekre, hogy leírjátok, amit szeretnétek. Ezután átmentek egy másik terembe, viszitek magatokkal a papírokat(és természetesen a személyiteket). Amikor bementek a terembe, köszöntök az adott nyelven, majd megkérdezik, hogy ismeritek-e egymást. Ha azt mondjátok, hogy nem, akkor be kell mutatkoznotok gyorsan, mit szerettek csinálni, stb., de ez nem kerül értékelésre. ét vizsgáztató tanár lesz bent.

A feladatok:

4. Történetmesélés vagy véleménykifejtés: meg van adva két téma(németből öt), amik közül ki kell választanod egyet, és arról kell beszélni. Ezek olyan stlusúak, hogy például egy sportesemény, amin voltál(A sporting event that you have attended), milyen munkát szeretnél, kirándulás, stb. Erről elvileg olyan 1-1,5 percet kell beszélni.

2. Egy újságcikket kapsz, amiről el kell mondani a véleményedet. Nekem az volt, hogy Írországban betiltották a dohányzást a zárt munkahelyeken, szórakozóhelyeken, tehát beszélgetni kellett a dohányzásról, annak hatásairól, és olyan dolgokról, amik kapcsolódnak hozzá.

3. Ez a szervezéses feladat: le van írva egy helyzet(például költözik egy barátotok vagy kirándulni szeretnétek menni), alá pedig szempontok(ki intézi a kocsit vagy milyen messze, hány napra menjünk), amikről beszélgetni kell a társaddal.

Ha megvagytok, akkor fogjátok a cuccaitokat, elköszöntök, kimentek, és mehettek.

A szóveli rész akkor sikeres, ha a hallgatás és a beszélés összesen megvan 60%, valamint külön-külön megvan mindkettő 40%. Az egész vizsga akkor sikeres, ha megvan az írásbeli és a szóbeli rész is. Az eredményeket legkésőbb 30 nap után közlik az interneten, a következő 30 nap eltelte után pedig át lehet venni a bizonyítványt is.

Na, ilyen egy TELC vizsga. Én ugye angolon voltam, viszont egyik ismerősöm németre fog majd valamikor menni, onnan tudom, hogy ugyanolyanok a feladatok ;)

2010. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
*Hopp, a szóbeli számozása kicsit más lett. Tehát az utolsó kettőt nézd 5-ösnek és 6-osnak. Valójában nem ilyenek a számozások, de kicsit azért hasonlít ;)
2010. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy aki lepontoz engem, az miért nem ír választ, és mondja el, hogy mit kellett volna írni, ha már ő olyan faszagyerek és nagyon tudja a dolgot...
2010. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a BME-t ismeretem meg a társalkodót, utóbbi szerintem könnyebb
2010. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*ismerem
2010. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Angolból a Telc a legkönnyebb németből az a legnehezebb. A telc németközpontú és csak később jött be az angol verzió és egyes egyetemek elsem fogadták amig nem nehezítettek rajta.

A német telc valóban nehéz, több válaszlehetőség van( pl a címhozzárendezgetésnél angolból 1 szvöegre 2 cím jut, neméetben 3)

nemtom meik a legkönyebb én a telcet csináltam:D

2010. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!