Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék egyszerre 4...

Hogy tudnék egyszerre 4 nyelvet is tanulni?

Figyelt kérdés
Az iskolámban ugy van hogy tanulsz egy nyelvet,(ez az én esetemben az angol) és utána 2 évig 7.-8.osztályig tanulod a latin nyelvet, és kilencedikben felveszel egy másik nyelvet, nálunk a francia és a német közt lehet dönteni. én viszont mind 2 őt szeretném, de szeretném megtartani az angolt is, plsuz a latint is mivel állatorvosnak készülök, és ott jól jön...hogyan tudnám eztt megoldani?
2009. jan. 24. 21:35
 1/5 anonim válasza:
54%
Szerintem ez nagyon sok lenne 1x-re, nem rosszból mondom, de télleg. Esetleg belezavarodsz, meg eleve 1x-re 4 az sok... legalábbis nekem az lenne. De ki tudja mit írnak majd a többiek :P
2009. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok...

A német egy nagyon kényes nyelv, a franciának pedig kb. ugyanannyi igeideje van. Egyikről le kell állni...

Melyiket szereted legjobban?

A német a 3 alakú determínánsai miatt nehéz, attóé függ

többesszám az esetek jelzők, a prepozíciók stb. stb.

Ha a franciát akarod !!!!!!valamennyire!!!!!! "hasonlít" az angolra:::

2009. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hallottam arról hogy van vmien előrehozott érettségi, és ha ugy megirom és leteszem az angolt? ez most egoistának fog hangzani, de szerintem elég jól megy az angol
2009. jan. 25. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban is kb így van, ahogy a tiédben. Szerintem ha meg van adva hogy 7-8ig van latin, akkor te már 9es fejjel nem tudsz tanulni, max ha beülsz a hetedikesekhez, de annak meg semmi értelme. Csak a saját példámat tudom felhozni, németet 7, angolt 3 órában tanulok, most vagyok 9es. Mindkettő jól megy, gondolkozom rajta, hogy különtanárhoz járnék egy harmadik nyelvvel. Szerintem te is tedd ezt, én a németre szavaznék a kettő közül, és ha tudsz németül utána már minden nyelv gyerekjátéknak tűnik:P De ezt neked kell eldöntened. Az angol gondolom megmarad neked. Így kezdd el az évet, ha úgy érzed, hogy bírod, akkor járj francia különtanárhoz. Szerintem latin előképzettség nélkül is menni fog az állatorvosi, de ha nagyon akarsz, majd ha odajutsz akkor tanulhatsz külön azt is, vagy mondjuk elkezded 11-12ben. De ha nagyon ragaszkodsz ehhez az állatorvosos-latintanulós dologhoz, akkor ne francia hanem latin különtanárhoz járj. A franciát meg majd megtanulod később, ha szükségét érzed.
2009. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha állatorvosnak készülsz, nem kell előre latin...most komolyan. Attól, h elkezdesz latint tanulni nem fogod tudni a csontok latin nevét sem és mást sem. én is tanulom.

Az első 2 év kemény nyelvtan, szenvedsz a szavak miatt és megtanulod h hogyan éltek (jósoltak, tanultak, milyen családban éltek, hogy működtek a magistratusok...bocsi, de nem tom magyarul...:D) a rómaiak. A második két évben olvashatsz Odusiát (Odüsszeia latinul) Oedipus király stb. és tanulhatsz memoritereket.


Szóval főleg életmód és nyelvtan...Nagyon nehéz...bár én nagyon szeretem (vszn. a tanár miatt) de nem akarnálak róla lebeszélni még ha tudnálak se...Sok sikert!

2009. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!