Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni németül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, angolból van felsőfokú nyelvvizsgám (Euroexam C1). Németet soha nem tanultam még, semmit nem tudok. Középszintű nyelvvizsgáig szeretnék eljutni. Többek szerint jó nyelvérzékkel lettem megáldva. Hát magamról ennyit tudok most írni :) Előre is köszönöm a válaszolóknak!
2010. dec. 25. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is jó a nyelvérzékem, és eddig egy rakás nyelvbe belenéztem, de jelenleg csak franciát, japánt és spanyolt tanulok. (Angolból már van középfokúm, de sajnos, sokat feletek, mivel nem használom, és a suliban nagyon szär az angol óra)

Ha még semmit nem tanultál, nagyon furcsa lesz, hogy a németben háromféle nem van (hím, nő, semleges), minden igét ragozni kell, rengeteg kivétel van, és szerintem a nyelvtana is bonyolult.

Először nehéz, de utána hozzászoksz majd. És a németeknek nagyobb szókincsük van, ami azt jelenti, hogy nem használnak egy szót 6000 dologra, mint az angolok-->ez több tanulást eredményez.

Ha az ismerőseimre gondolok, akik megtanultak németül, ők ezt iskolai éveik alatt tették kb. 5-6 év alatt, de ha magántanárhoz mész, (és állításod szerint jobb a nyelvérzéked, mint az átlag) akkor sokkal gyorsabb tempóban is tudsz haladni.

3 évet tippelnék, de lehet az kevesebb is, tőled függ! :)

2010. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az angol semmit sem könnyít a német nyelven. Egészen új lesz a legtöbb nyelvtani szerkezet, a hasonlóságokat csak a középfok felé közeledve, vagy azt meghaladva fogod felfedezni. De ha megszokod az első válaszoló által említett jelenségeket, akkor szeretni is fogod.
2010. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
80%

20 év alatt 4 év középfok, 40 év felett kb. 6

felsőfok a duplája, de csak életvitelszerű-nyelvhasználat mellett leszel tényleg tökéletes(ha).

2010. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az angol szerintem sem könnyíti a németet, sőt, nekem csak nehezítette, a mai napig német szöveg olvasásakor mindent olyan angolosan ejtek ki :D

Évek óta tanulom amúgy a németet, de sehogysem boldogulok vele, szerintem elég nehéz nyelv :(

2010. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

én 13 vok és januárba meek középfokra.

általánosba kéttannyelvűbe jáártam aztán átmentem egy hatosztályos gimibe. nyelvérzékem is jó.

sztem kb 2-4 év. ha ráérzel meg minden akk max. 3 év.

egyébként az angol után a német rémálom, a német után az angol felüdülés.

2010. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 25. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha keményen ráállsz, akkor nem évek kérdése, a középfokig szerintem néhány hónap alatt el lehet jutni. Ismétlem, Kemény munkával!
2010. dec. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tudsz angolul, az alapoknál nagyon jól fog jönni. Javaslom az olyan oktatóanyagok beszerzését, amit angoloknak készítettek, ugyanis ezek kimondottan a két nyelv hsonlóságára vannak kihegyezve. Én is ezekkel kezdtem.


Mivel nem írtad, hogy milyen szintre gondoltál "megtanulás" alatt, így nehéz belőni egy időintervallumot. Egy használható szóbeli szint szerintem olyan két év, ha rendszeresen foglalkozol vele.

2010. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
én 2,5 év alatt középszintü érettségi szinten állok :) heti 5-6 óra eredménye.. :)
2011. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, nekem egy évem van legalább középszinten megtanulni németül heti 14 órával. Szerintem hozzáállás kérdése. :)
2011. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!