Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ciki, hogy nem beszélek angolul?

Ciki, hogy nem beszélek angolul?

Figyelt kérdés
12 évig tanultam és komolyan egyszerűen nem tudok beszélni, nem tudom a szavakat rendesen kiejteni és a nyelvtant sem tudom.most egyetemen szerencsére már nem tanulom. gimiben tanultam 4 évig olaszt és abból már 2 év után meglett a nyelvvizsgám. Lehet, hogy csak az angol nem megy?
2009. jan. 24. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Sztem ha az angol nem megy, akkor más nyelv meg pláne nem fog menni, ugyanis még ez a legegyszerűbb nyelv. másfelől meg aki nem beszéli, arra is ragad (ugye a globalizált világ főnyelve), ezért van az, hogy konyhanyelven mki tud vmennyire angolul. vszeg nincs nyelvérzéked, de nem reménytelen a helyzet. nézz sok külföldi tv-adót, hallgass angol nyelvű cd-ket, szerezz angolul beszélő ismerősöket, és mozogj köztük sokat. legalább egy nyelvet mindenkinek el kell tudnia sajátítani, ez nagyon fontos. ha nem beszélsz nyelvet, munkát is szinte esélytelen talánod.
2009. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
olaszul beszélek, olasz szakos is vagyok az egyetemen, az nagyon jól megy meg elkezdtem spanyolul is tanulni az is már megy. mondjuk csak 3 nyelvet tanultam életemben de angolul tudom a legkevesebbet
2009. jan. 24. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet, hogy amikor az angolt tanultad, akkor szimplán csak rossz volt a tanár? Én is mindig angolt tanultam, mégse tudtam vmi sokat... Aztán másik tanár kezdett el tanítani, s 1 év alatt megtanultam annyit, amivel már egészen jól beszélem, angolul tudok filmet nézni, megértem a dalszövegek nagy részét, külföldi fórumokra járok... Persze sokat gyakoroltam is... De az is lehet, hogy szimplán az angolhoz nincs érzéked... Pedig nem árt, ha beszéled, legalább alapszinten... :)
2009. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes, én beszélek angolul, németül, hollandul, és kicsit spanyolul, de tanultam finnt is, és azt a büdös életbe nem tudnám megtanulni valahogy. nem ment az Istennek se.

lehet, hogy nálad az van, hogy a nagy indogermán nyelcsalád germán ágai nem mennek (ahova az angol is tartozik) hanem inkább az újlatin nyelvek fekszenek (olasz, spanyol, francia). ezen érdemes lenne elgondolkodnod. nem tragédia, ha nem beszélsz annyira jól angolul. tanulj újlatin nyelveket, sztem azokhoz van érzéked.

2009. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Az indogermán nyelvcsalád (indoeurópai helyes neve)

az nem a germán nyelv. Indogermánba tartozik a germán,szláv,dél-kelet európai, román (újlatin), s a kihalt (mármint kihalóban levő) kelta nyelvcsalád.


Kitérve, az angol az egyik legkönnyebb nyelv, javaslom

a tévét, leginkább a BBC csatornát.

Nézz filmeket feliratosan stb. stb.

Lehet hogy ahogy előző is mondta te újlatin beállitottságú vagy, azokat könyebben tanulod. Akkor ez

egyáltalán nem ciki, mivel ez is egy "világnyelvcsalád".

Persze minden tanárfüggő

2009. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát a tanárom mást megtudott tanítani angolul:) Érteni nagyjából értem, de beszélni meg helyes nyelvtannal írni nem tudok
2009. jan. 24. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

www.sharedtalk.com

Regizhetsz es szerezhetsz kedves es nagyon kedves baratokat.Beszelhetsz a voice chaten es irhatsz is.Javaslom nekem bevalt.

Kezdo angolos!

2009. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az első válaszoló nyilvánvalóan vagy hülye vagy nem olvasta el, amit írtál, úgyhogy ne hallgass rá:)


az olaszban, spanyolban eyszerűbb a kiejtés és a helyesírás, érthető, hogy ha valakinek ahhoz képest nehezebb az angol. ha csak közoktatásban tanultad, akkor meg érthető h nem megy annyira, még sokszor azok sem tudnak megtanulni rendesen egy nyelvet, akik egyébként jó képességűek. én hosszú-hosszú évekig tanultam németet, de beszélni szinte egyáltalán nem tudtam, elmentem különtanárhoz és pár hónap múlva már folyékonyan beszéltem, aztán letettem a középfokot, majd a felsőfokot. mindezt másfél év alatt. másfél év alatt többet tanultam meg, mint előtte 8 év alatt...

Igaz előtte nem szerettem a németet, de a különtanár megszeretette velem. Ha nem szereted a nyelvet, akkor nehezebb tanulni, ha nehezebben megy, még kevésbé fogod szeretni...ördögi kör. De ha sikerélményed van, utána elkezded megszeretni. Javaslom, hogy menj el kiscsopotos órára, ahhoz hozzád hasonlóak vannak és beszédcentrikus és/vagy magántanárhoz.

Én kicsoportban kezdtem, aztán a nyelvvizsgára készülést magántanárnál folytattam. (de mindkettőnél ugyanaz a tanárom volt)


ha tv-t filmeket nézel, rádiót az továbbra is csak a passzív tudásodat növeli, amivel azt írtad nincs gond, mert nagyjából érted, amit mondanak. az aktív tudásodon kéne dolgozni, tehát mindenképpen olyan órára jársz, ahol beszélni írni kell. ha nem tudsz vagy nem szeretnél költeni erre, akkor azt javaslom menj el úgymond beszélgetőklubbokba, Budapesten több ilyen is létezik, ahol ismerkedni, beszélgetni lehet magyarokkal, itt élő külföldiekkel idegen nyelven. Írás gyakorlására pedig külföldi levelezőpartnert javaslok (internet is tökéletesen megjárja). de az egyetemeken igen kedvező áron lehet nyelvet tanulni. én azt javaslom tanulj tanárnál aztán kezd, ha már meg mersz mukkanni, átveheted az irányítást:)

de sztem mindenképpen érdemes lenne megtanultod, mert óriási előny mind a munkakeresésnél, mind a magánéletben, még ha úgy tűnik h nem is lesz rá szükséged, akkor is érdemes megtanulni, mert sosem tudhatod mit hozhat a sors.

ha olaszul ilyen gyorsan megtanultál biztos h van nyelvérzéked, úgyhogy emiatt ne aggódj.

2010. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!