Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki magától...

Van itt olyan, aki magától készült fel a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Úgy alakult,hogy 8 hónap után abba kellett hagynom a külön tanárhoz járást,de szeretném letenni a nyelvvizsgát.Már 8 éve tanulok angolt és úgy érzem a tanártól meg kaptam az alapokat is,ezért magamtól akarok felkészülni a nyelvvizsgára.Van itt olyan,aki esetleg tanár nélkül le tudott vizsgázni? És ha igen,mennyit tanult rá,milyen könyvekből?

Köszönöm szépen előre is.


2010. dec. 19. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

"És ha igen,mennyit tanult rá,milyen könyvekből?"


Ez alapján te úgy fogod fel a nyelvet, hogy az egy tantárgy, amit meg kell tanulni könyvekből meg tanároktól. Ez tévedés. A nyelv az nyelv. Kb. az alapfokig vagy az alapfok feléig tényleg kicsit úgy kell tanulni, mint egy tantárgyat, de utána ez a hozzáállás csigalassú. A nyelv az egy eszköz, a kommunikáció eszköze. A nyelven könyvek íródnak, újságok íródnak, filmeket rendeznek, dalokat énekelnek. Kb. alapfoktól fölfelé ugyan be kell magolni a nyelvtankönyvet is, de a lényeg inkább az, hogy használni és gyakorolni kell a nyelvet, nem "tanulni". Könyveket olvasni és az új szavakat vagy érdekesebb kifejezéseket kiírni és tanulgatni, de úgy, hogy ne menjen az olvasási élmény rovására. Filmeket nézni, tévéműsort nézni, rádiót hallgatni, újságot olvasni a célnyelven. Így nem szenvedés, hanem élvezet, és nem is tart 8 évig.


Ha nyelvvizsgát akarsz, akkor mától kezdve csak a megcélzott idegen nyelven olvass könyvet és újságot, nézz tévét, hallgass rádiót, és hónapok alatt többet fejlődsz, mint régen 5 év alatt. Nem tudom, milyen szinten lehetsz, de ha mondjuk alapfokú szinten vagy, akkor napi 2-3 óra gyakorlással (olvasás, filmnézés és az új szavak átismétlése) 3-4 hónap alatt szerintem simán középfokon lennél.


Én sose jártam különtanárhoz, egyszerűen érdekeltek olyan dolgok, amik csak angolul voltak olvashatóak, és ezeket olvastam, aztán összejött a felsőfokú vizsgám még gimnáziumi éveim alatt.

2010. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2010. dec. 19. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Én munka közben tanultam meg németül, egyrészt hallás után, másrészt könyvből próbáltam megérteni a nyelvtani összefüggéseket.

Nem hiszem, hogy eljárnék külön nyelvvizsga felkészítőre, talán egy tanárhoz, hogy mégis értékelje, mennyire lehetek felkészült.

Elvileg egy nyelvvizsgán olyan témák jöhetnek elő, amik a mindennapokban szükségesek. Tehát ha az életben elboldogulsz, akkor talán a szóbelin sem húznak meg.

Az írásbeli más kérdés, fogalmam sincs miből áll.


De az első válaszolónak igaza van. Egyszerűen nem lehet bemagolni és száraz tananyagnak tekinteni egy nyelvet. A nyelv élő, és az eredeti környezetében lehet legjobban megismerni, megszeretni, magunkhoz közel hozni.

Sokat segítenek az idegen nyelvű fórumok. Igaz, tele van hibákkal, de ezen kívül a mindennapokban használt kifejezésekkel, szófordulatokkal is.

ha a szótárban felkínál egy magyar szóra 5 német variációt, akkor a fórum mindig segít, melyik a leggyakoribb. :P


Válassz ki 2-3 témát ami téged különösen érdekel, és azokban kutakodj. Fórumok, újságcikkek, youtube videók, minden, ami beszerezhető az adott témákról a nyelven, amit tanulsz. Mindent fordíts le, értsd meg, mondd el a saját szavaiddal. Sokat fog segíteni. Csak pár általad kedvelt témáról olvasol, de észrevétlenül rengeteg más témához is kapcsolódó szó fog rád ragadni.

2010. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :))
2011. febr. 6. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!