Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt lehet önállóan tanulni?

Olaszt lehet önállóan tanulni?

Figyelt kérdés
ha igen milyen könyv felel meg ennek a legjobban? nyelvtankönyv és tankönyv is érdekel! NEM SZERETNÉM AZT HALLANI H MINDEN NYELVET LEHET ÖNÁLLÓAN TANULNI, DE A KIEJTÉS NEM LESZ AZ IGAZI!!! eddig németet beszélek középfokon, oroszt alapon.
2010. dec. 18. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az olasz pont olyan nyelv, amit lehet. Én spanyolt tanulok önállóan, egész jól megy, és ugyebár nagyon hasonlít az olaszhoz.

Nyilván, ha lesz rá egyszer pénzhez, tanárhoz is el fogok menni, hogy kijavítsa, amit rosszul tudok vagy nem értek, de sok gyakorlással egész jól el lehet sajátítani az olaszt is.

2010. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, én is úgy tanultam. :)

A Király-Szabó-féle Olasz nyelvkönyv jó, talán már csak antikváriumokban kapható néha. A nyelvtant részletesen elmagyarázza. Igaz, kicsit nagykanállal adja a szavakat és a nyelvtant is, és egy-két apróság kimaradt belőle, de azért jól használható.

2010. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az alapokat mindenképpen meg lehet, meg a kiejtést is, mivel ugyan olyan hangok vannak benne, mint a magyarban. De már ahogy bonyolódik a dolog, úgy nem igazán lehet szerintem.

- egy olasz kéttannyelvűs

2011. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt hittem lehet, de elmentem egy 60 órás tanfolyamra, ahol csomó dolgot tanultam, és rájöttem hogy csak önerőből nem az igazi. :(
2011. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem levőkkel.Én is egyedül kezdtem:) Az alapokat meglehet ( p. kiejtés, mondatfelépítés,és az egyszerűbb igeidőket mint jelen,múlt jövő) DE! Ugyebár az olaszban 15 igeidő van amit azért egyedül elég nehéz elsajátítani főleg a bonyolultabbakat. Én azt javaslom ,hogy kezd el ,de idővel járj el tanárhoz. Ha nem is gyakran ,de 2-3 órára minimum ,hogy átvegyétek és alaposan elmagyarázza a nyelvtani részeket.

A szókincsedet pedig önállóan is tudod bővíteni (pl. www.szokincsfejleszto.hu) vagy különböző olasz oldalak böngészésével.

Sok sikert ;)

2011. máj. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!