Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A livemocha.com jó kezdőknek?

A livemocha.com jó kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e beregisztrálnom a fentebb említett oldalra!? Ingyenes? Kiknek ajánljátok? Annyira kezdő vagyok angolból, hogy még könyvem sincs semmi. (Mindíg is németet tanultam) és valaki leírná, hogy hogyan működik az ottani tanulás? Előre is köszi!


2010. dec. 13. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ingyenes, szóval regisztrálhatsz, de ott nem fogsz megtanulni angolul könyv nélkül, az csak segítségnek jó, gyakorlásnak. És azt hiszem plusz szolgáltatásokért fizetni kell, csak az alap dolgok, pár feladat ingyenes.
2010. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehát nem minden feladat ingyenes? És akkor egymással chatelni sem tudunk, csak pénzért?
2010. dec. 13. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Egymással tudtok chatelni, de hacsak nem vagy nagyon fiatal vagy jó nyelvérzékkel megáldott, nem sokat fog segíteni, ha alapszinten (se) vagy.
2010. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok :)
2010. dec. 13. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy másik topicba egy másik kérdezőnek ezt írtam:


"Be ne regisztrálj a livemochára! Én óva intelek tőle.


Egyrészt oda az megy, aki már tudja a nyelvet, csak fejleszteni szeretné, és levelezőpartnert keres, aki meg mondjuk magyarul tanul. Így lehet (elvileg) fejlődni. 0 nyelvtudással nem boldogul a livemochán.


Másrészt keresel 30-40 számodra szimpatikus egyént, akinek írsz egy szép levelet, hogy szeretnél vele levelezni, és abból 1-2 ha válaszol, és az is megszakad pár levélváltás után, mert... mert csak! Egyszerűen nem értem, hogy minek regisztrál oda valaki, ha nem akar nyelvet tanulni.


Harmadrészt egyik héten melgepően vettem észre, hogy nem tudok belépni. Az email cím és a jelszó is helyes volt, mégsem engedett be. Kétszer is írtam nekik udvarias emailt, hogy szíveskedjenek elhárítani a hibát; az elsőre egyáltalán nem válaszoltak, majd kábé 3 hétre rá megírtam egy másodikat, amire jött egy automata válasz, hogy mi a teendő, hogy a helyes jelszót írjuk be. Semmi olyat, hogy a rendszerben gubanc van, és dolgoznak rajta, semmi! Nem küldtek új jelszót, én meg nem regisztrálok vissza egy új email címmel. Minek? Egyetlen egy ember válaszolt, három levél után meg meg is szakította a kapcsolatot. Ennyit a livemocháról."


Most is tartom ehhez magam.

2010. dec. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kezdőknek nem jó, mert nyelvtant nem magyaráz. Viszont ha tanulod valahol a nyelvet, tanárnál, iskolában vagy önállóan, akkor jó kiegészítés lehet ez az oldal. Itt olyan feladatok vannak, hogy pl. írd le milyen ruha van rajtad, vagy milyen közlekedési eszközökön szoktál utazni, milyen volt a nyaralásod...stb.

Utána ezeket a feladatokat anyanyelvűek kijavítják.

Nekem mindig kijavították, és tanultam is belőle.


De arra, hogy a nulláról itt tanulj nyelvet, nem alkalmas. Gyakorlásnak viszont jó.

2010. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Bár látom, h régi kérdés, én viszont marhára nem értek egyet az előző válaszolókkal.

Nyelvtantól kezdve én látok mindent,...ingyenesen elérhető, de pontokat tokeneket kell gyűjtögetni azt több módszerrel is lehet...vagy befizet az min. ember 10 dodót.

Hogy teljesen kezdőnek mennyire jó azt nem tudom, én ugyan tanultam jó 10 évig az angolt, de most igazándiból nulláról kezdem megint, h nem használtam, és nekem hatékonynak tűnik. Szerintem, ha eddig nem tetted, akkor most tedd meg, és regizz be nyugodtan, amúgy is ingyenes, max. a fizetős részekre, ha nem tetszik, akkor nem fizetsz be.

Még annyit, hogy a nyelvtani részeket is angolul okítja..., de azért ezt a legtöbb tanár iskolákban is így csinálja.

2013. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!