Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokról mennyi idő alatt...

Alapfokról mennyi idő alatt lehet eljutni középfokra tévézéssel, és heti két német órával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt nem lehet fixre pontosan megmondani, de kb. mennyi idő múlva tudnék középfokúan németül, ha minden nap 43 percet német adást néznék, emelet van a suliba heti két német órám?
2010. dec. 9. 18:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy apám német, hanem hogy együtt ki fogunk menni. Neki lesz egy fontos üzleti útja, és én vele megyek ennyi. Egyébként ő nem ér rá, hogy engem németül tanítson, mert ahhoz túl elfoglalt.

Jobb lenne ha inkább egyszer elolvasnád figyelmesen amit írtam, és csak utána neveznél hazugnak.

2010. dec. 12. 16:16
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

Vegyél egy tematikus szószedetet és minden nap tanuld a szavakat. A tanár pedig majd magyarázza a suliban a nyelvtant, de vegyél emellé egy nyelvtani gyakorlókönyvet is. Jobb lenne, egy különtanár is, így gyorsabban tudnál haladni a nyelvtanban. De ha erre nincs lehetőséged, akkor legalább a szótanulással legyél mindig pár lépéssel előre. Az édeskevés ami egy kezdő nyelvkönyvben van szavak a leckék végén.

És ha elég szót tudsz, és valamennyire képben vagy a nyelvtani alapokkal, akkor lesz értelme németül tévézni.

És akkor még mindig csak ott tartasz, hogy passzív a nyelvtudásod. Aktívvá akkor válik, ha el tudod mesélni saját szavakkal, mit láttál a tévében. :P


Kitartást és jó tanulást kívánok!

2010. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
egy apának nincs ideje a fiára??!! akk itt vmit ő cseszett el.
2010. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A lánya vagyok. Pont ez a baj. :(
2010. dec. 12. 18:49
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként német adásokból meg lehet tanulni a német nyelvet. Én is 4-5 éves koromtól 12 éves koromig néztem meséket német csatornán és még most is sokat tudok a tv-ben láttak alapján megtanult szavakból. Igaz német órám is volt 10 éves koromtól, de az csak a nyelvtani részben segített tanulni. Mondat alkotást viszont már régóta tudtam meg stb-t...

Aki nem hiszi el, lesz*rom én csak a tapasztalataimat mondtam el és, hogy TV-ből igenis meg lehet tanulni a német nyelvet.

Egyébként, nem tudom már ki írta, hogy: nem lehet úgy nyelvet tanulni, hogy nem értesz belőle semmit, de ez kib*szott nagy marhaság. Amikor megszülettél értettél valamit a beszélni tudók szavaiból? Nem. De mégis megtanultál beszélni, nem igaz? Német nyelvnél is pont ugyanígy megy, elején nem érted, de végén már megtanulod. Persze a beszédkészséget nem lehet "csak TV-vel" fejleszteni, olvasnod kell hangosan német szövegeket, könyveket és meg kell tanulnod a mondat alkotást is.

2011. okt. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
A német adásokkal csak a szavakat/mondatokat tanulod meg megérteni. (Egyébként előző válaszoló vagyok)
2011. okt. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!