Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokról mennyi idő alatt...

Alapfokról mennyi idő alatt lehet eljutni középfokra tévézéssel, és heti két német órával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt nem lehet fixre pontosan megmondani, de kb. mennyi idő múlva tudnék középfokúan németül, ha minden nap 43 percet német adást néznék, emelet van a suliba heti két német órám?
2010. dec. 9. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Kb soha.

A nyelvtanulás nem így működik és ez édes kevés idő amit ráfordítanál.

Nyelvet nem úgy tanulunk, hogy leülünk egy műsor elé és hallgatjuk azt amit nem is értünk.

2010. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én annyira nem értek hozzá, de heti kettő suliban nem tűnik valami soknak, nekem heti 5 angolom van. Ezt a dolgot inkább a némettanárodtól kellene megkérdezned. Csak azzal nehéz a nyelvvizsga, hogy nézel tévét meg ilyenek, mert ott típusfeladatokat kell megoldani, amiket meg be lehet gyakorolni. Vannak amúgy felkészítőtanfolyamok, ahol szintfelmérés után meg tudják modnani, hogy k.b. mennyi kell még, hogy mehess vizsgázni.
2010. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

hátja. minek nézed a semmit? az h te alapfokkal németezel akk az olyan mintha én nem took semmit se angolból mer még soha nem tanultam de elmegyek alapfokra. a német alap és középfok közt 3 nehezebb nyelvtani rész is van: zu+Inf, passzív, és talán a konjunktiv de ez nem annyira.

ha te tv-t nézel soha nem fogsz arra rájönni h ezek mik mer lehet hogy kiérted őket de nem fogod tudni h hogyan képezd, mikor használd...

emellett szavakat is kell tanulnod: a tvnél megin fogsz szavakat tanulni mer gondolj bele ha te vmit nem értesz azt magyarul hogy értenéd?

a tv egy valamire jó: hallásértés és az elején csak elkeseritene h milyen keveset tucc mer semmit se értesz meg.

2010. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem nyelvvizsgát akarok letenni, azt tudom hogy ahhoz kell nyelvtan, és az nem száll bele a fejembe magától. Én érteni szeretném, ha mondanak nekem valamit németül, és hogy én is tudjak válaszolni többé kevésbé. Már többektől hallottam - többek közt az egyik tanáromtól - hogy ha leülünk idegen nyelven nézni műsorokat, akkor lehet hogy az elején egy tizedét se értsük meg, de aztán később lassan elkezdjük érteni. És volt egy olyan ismerősöm - már nem tartsuk a kapcsolatot - aki nagyon jól értette az angolt, és elmondása szerint a tévéből tanult meg nagyrészt úgy, hogy leült nézni filmeket angolul. És ezt tényleg több embertől is hallottam.
2010. dec. 9. 19:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Am olyan műsort néznék, amit már láttam egyszer magyarul, így többé-kevésbé tudom miről van szó, mit mondanak. Úgy gondoltam megnézem egyszer szinkronosan és egyszer felirattal együtt. Magának a nyelvnek a megértésében ez nem segít semmit? Tudom, hogy a nyelvtan is kell, de azt a suliba megtanítsak, mellesleg tényleg nem nyelvvizsgára készülök.
2010. dec. 9. 19:26
 6/16 anonim ***** válasza:

heti két óra alatt te azt várod h a nyelvtant is elmagyarázza a tanár azért mert te szeretnél többet tanulni? heti 2 óra alatt te sehova nem fogsz eljutni. és lehet az ismerősöd megtanult angolul a tv-ből de az angol 100x könnyebb nyelv mint a német. és még a csapból is az angol folyik ugyhogy az nem nehéz.

előző

2010. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tud minden nyelvtant elmagyarázni 2 óra alatt, de végül is nekem most az lenne a fontos, hogy a nyelvet értsem. Értsem meg, ha hozzám beszélnek, mivel nyáron vagy lehet hamarabb is két hétre ki fogok menni édesapámmal Németországba, és szeretném megérteni majd hogy mi folyik körülöttem.
2010. dec. 9. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Tévézéssel a beszédértést lehet fejleszteni, ami fontos, de a szókincset, ami szintén fontos, csak alig fejleszti.


A heti 2 óra arra elég, hogy néhány alapfogalmat tisztázzon a nyelvtannal kapcsolatban. A német nyelvtan elég bonyolult, szóval erre sok időt kell szánni.


Akkor lesz középfokú nyelvvizsgád, ha mindezek mellett még rendszeresen olvasol németül, folyamatosan új szavakat és kifejezéseket tanulsz, és jó, ha gyakorolni is tudod a nyelvet aktívan.

2010. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

19:23


"Már többektől hallottam - többek közt az egyik tanáromtól - hogy ha leülünk idegen nyelven nézni műsorokat, akkor lehet hogy az elején egy tizedét se értsük meg, de aztán később lassan elkezdjük érteni."


Ez igaz, de csak akkor, ha egyébként tudod a nyelvet, csak a beszédértés nem megy. Aki pl. gond nélkül olvas németül, az sem érti kezdetben a német beszédet. De aztán belejön.


"És volt egy olyan ismerősöm - már nem tartsuk a kapcsolatot - aki nagyon jól értette az angolt, és elmondása szerint a tévéből tanult meg nagyrészt úgy, hogy leült nézni filmeket angolul."


És mit tanult meg a filmekből? Azt, hogy "hol a pénz, te szemét?" meg "én is szeretlek"?

2010. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vok: nem hinném h az apád német mert ha az lenne akk őt is megtudnád kérni h tanitson skipe-on keresztül vagy ha beszéltek telefonon de az anyádnak is akk biztosan kell tudnia németül és akk ő is tanithatna. szal legközelebb találj ki vmi jobb hazugságot vagy csak mond meg egyszerűen h németül akarsz tanulni és szted tvből is lehet.:S
2010. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!