Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet, Anglisztika?

Antiromania kérdése:

Sikerülhet, Anglisztika?

Figyelt kérdés

Én most vagyok elsős egy gimibe angolt most tanulok élősszőr egy héten kb 5 angol óra van teljesen kezdő vagyok.Az a kérdésem hogy letudnám e tenni a felsőfokú angolt érettségit,

legalábbis érdemes e megpróbálni négy év alatt sikerülhet egy olyan szintet elérni mert anglisztikára szeretnék menni.

Mennyi az esélyem hogy bekerüljek egy ilyen egyetemre?Humán tantárgyakból nagyon jó vagyok.Milyen egyetemek vannak ahol van anglisztika és érdemes oda menni?Illetve mit számitanak az egyetemnél 3 év vége negyedik év eleje angol emeltszintet?


2010. dec. 9. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tök jó, hogy már van terved a jövőre nézve!:) Persze, hogy sikerülhet csak akarni kell, az 5 óra azért elég jó óra szám. Az angol tanár milyen? Ha elég kedvesnek tűnik, akkor el is mondhatod neki, hogy te ezt szeretnéd és gondolom segítene is neked. Szerintem csináld az, hogy kb. jövő ilyenkorra felturbózod magadat az alapfokú nyelvvizsga szintjére, utána pedig kemény tanulással pl. angol nyelvű könyvek - Libriben szoktam venni 840-ért - olvasásával:) megcsinálod a középfokot a negyedik évben. Az emelt szintű érettségi kb. a középfok szintjén van, az ugye tudod, hogy az emelt szintű érettségi a követelménye annak, hogy bekerülj? Ha a humán tárgyakkal jól állsz akkor gondolom ez a szak nem nehéz, mert sokat kell olvasni és úgy tudom, hogy milyen tárgy angol nyelven lesz!:D Az ELTE-n és a SZTE-n tuti, hogy van ilyen szak, de a felvi.hu-n megnézheted, a bölcsészettudományi kar között találod meg:D Felvételinél igen számít a 3. és a 4. év végi eredmény, de másként is számíthatod a pontjaidat, a pontszámítás is fenn van a felvi.hu-n:)

Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert!

19/L

2010. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, én korántsem leszek veled olyan kedves, mint az első válaszoló. Az idegennyelv-tudáshoz az anyanyelvet is tudni kell: "élősszőr" egy szóban három helyesírási hiba, az durva! Összesen egy vesszőt tettél ki, 8-at meg egy kettőspontot nem. Le tudnám tenni, három szó, mert az igekötős ige (letenni) közé ékelődött egy harmadik szó: tudnám. Az -e kérdőszócska elé kötőjelet teszünk. Az érettségi nem felsőfokú, az a nyelvvizsga, hanem emelt szintű.

Azt se értem, mi az, hogy körülbelül öt angolóra? 4,8? 5,2? Nem lehet megjósolni, hogy megy majd neked 3 év múlva, erre a kérdésre ráérsz még visszatérni. Jó nyelvérzékkel és sok önálló munkával meg lehet csinálni. De nem érdemes anglisztikára menni, csak tanítani és fordítani lehet vele, és túlképzés van, jónéhány egyetemen van ilyen szak.

2010. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is humán beállítottságú vagyok, sőt, anglisztikára is jelentkezem (igaz, nem első helyen), de egy Pázmányon végzett (töri-angol szak) ismerősöm itthon nem kapott tanári állást, így kiment 3 évre Angliába pincérkedni. Hazajött, és egy megyeszékhely (szülővárosa) külvárosi ált.iskolájában tanít... Nem hiszem, hogy ha mondjuk, az ELTE-re járt volna, nagyobb esélye lett volna, bár ki tudja. Egy biztos: a saját középsulis angoltanárom próbál lebeszélni az anglisztika szakról...:S
2010. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! ÉN egyáltalán nem leszek kedves veled.

Anglisztika nem egyenlő angol órával. Ott angolóra van. Minden angolul -talán első félévbe van egy kis magyar, de ennyi. Oda akkor érdemes menned, ha szeretsz olvasni - ugyanis angolul kell majd 'kötelezőket'. Na meg ha a fordítói/tanári állás a célod.

Én kéttannyelvű suliba jártam annó, most vagyok végzős az ELTE-n. Szeresd az angolt, jó az, tényleg. Viszont, ha semmit se akarsz vele kezdeni, akkor menj inkább szabadbölcsésznek, ők tényleg nem csinálnak semmit.

2011. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!