Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztika szakkal kapcsolato...

Anglisztika szakkal kapcsolatos véleményetekre lennék kíváncsi! Mik a tapasztalatok, jól meg lehet-e tanulni a nyelvet ott?

Figyelt kérdés

A szak tárgyai

A diploma nyújtotta lehetőségek

Szakra jutás feltételei

Nyelvvizsga megszerzésének esélyei


2010. dec. 8. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

a)Irodalom, a nyelvészet különböző területei, úgyismint nyelvtörténet, fonetika, szintaxis, általános nyelvészet, kultúra, történelem.

b)Meki. Némi túlzással. Tanítani, ha van hol, fordítani, ha van kinek. Túlképzés van.

c) Emelt szint angolból+közép vagy emelt még egy tantárgyból, pl magyar, pontosabbat felvi.hu

d) Nyelvvizsga minek neked a diplomához?

0) Attól függ, mit jelent számodra a megtanulni. Megtanulsz bölcsész szakszövegeket olvasni, hallgatni, valamelyest előadni, ismered a részletes nyelvtani szabályokat. De a hétköznapi életben nem entellektüel kortársakkal lazán, az adott stílusértéknek megfelelően friss szókinccsel elcsevegni már nem olyan biztos. Az egyetem tudományos intézmény, nem nyelvtanfolyam.

2010. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvet nem lehet ott megtanulni. Én legalábbis csak butábbnak érzem magam az anglisztika szaktól. Persze attól is függ, hol, milyen tagozaton, stb. tanulod.

De kell jó sokat olvasni angolul, így készülni, az végülis tanulás.

2010. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!