Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia nagyon nehéz nyelv?

A francia nagyon nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

mi benne a legnehezebb? tapasztalatokat várok.

előre is köszönöm.:)


2010. dec. 7. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Állítólag könnyebb, mint a német. A németet meg elég sokan beszélik, tehát ;)
2010. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem el tanulni 4 hónapja, sokkal könnyebbre számítottam, számomra már az igék ragozása nehézséget okozott. Én egyáltalán nem szeretem sőt..

De attól még lehet hogy te könnyen boldogulnál vele :)

2010. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
64%

Igen,nagyon nehéz!Én 3 hónapja tanulok és egszerűen ÁÁÁ...Először is például,a "szilvuple"=kérem szót így kell leírni:sil vous plaît!Aztán van férfi és nő nemű szó de nem lehet egy szórol eldönteni hogy milyen nem hanem megkell tanulni!Minden egyes szóra!(persze ez idővel könnyebben fog menni)

Szerintem Franciánál már csak Persza,japán,kínai,arab nyelv lehet ami nehezebb.De gyönyörű nyelv

2010. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
2. válaszoló hova jársz?(suliba)
2010. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17:37: Nézz utána a szláv nyelveknek pl. ;)
2010. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Cegléd Kossuth Lajos Gimnázium :)

Te?

2010. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

A Neked hasznos válaszhoz kellene tudni azt is, milyen más idegennyelveket tanulsz/tál és beszélsz. Ha eddig pl. angolul/németül, tehát ún. SVO-típusú (ahol a nyelv a mondatokat általában az Alany-állítmány-tárgy sorrendet követve építi, pl. "I love you") nyelve(ke)t tanultál, akkor a francia furcsa lesz az SOV-rendszerével (az alany és az állítmány közé ui. beszuszakol tárgyat, pl. "je t'aime", söt, részeshatározót is, és ezek sorrendjét váltogatja is, ha névmást használ).


Emellett a francia fonetikája is különösnek tünhet, a maga lágyságával, számos orrhangjaival, a betü-hang összefüggéseivel (amikoris a számtalan leírt betüböl csak néhány hangot ejt ki), az ún. liaison-jaival (a kiejtett szó után következö hang is meghatározza a kiejtett szó utolsó hangját). Furcsa pl., hogy franciában nincsenek hosszú magánhangzók, csak rövidek (max. félhosszúak), amelyek a tanulás elsö szakaszában okozhatnak gondot, föleg a beszélt nyelv értésében. Aztán, mint minden máshoz, ehhez is hozzászoksz majd...


A nyelvtanban, ha már túltetted magad az SOV-típus okozta örömökön, jöhet az igeragozás egy-két szépsége, a számtalan múlt idö (amelytöl nem kell megijedni, mert írásban ugyan sokat használnak, de a beszélt nyelv megelégszik kb. 3mal), majd mindezek megkoronázására a kötömód, alias subjonctif (pl. "Bárhol is légy, gondolok rád"). Azonban a franciában ez lényegesen könnyebb, egyszerübb és emberbarátabb, mint pl. a spanyolban (nekem legalábbis).


Semelyik nyelvnél, de a franciánál különösen nem választható el a nyelvtanulás a kulturájától. Ha ez vonz (gazdag irodalmuk, történelmük, építészetük, gasztronómiájuk, divatjuk, filozófia, zene, a diplomácia írott és íratlan hagyományaiban játszott szerepük, lásd. szóbeli jegyzékek, stb.), akkor viszont ne rettenj vissza semmitöl, vágj bele, tanuld, üsd-vágd, s meglásd: egy nap a Légion d'honneur-t is megkaphatod a magyar-francia kapcsolatok hösies alakításáért.


Alors, courage ! Vas-y, au travail !


:)

2010. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
A kiejtés és az írás nehéz, de amúgy szerintem a nyelvtana nem bonyolult. Persze én most spanyol után tanulom, és arra eléggé hasonlít...A németnél tényleg könnyebb...bár ez szerintem olyan, hogy kinek mi tetszik, mire tud ráállni az agya...
2010. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nagyon jó tanárom volt annak idején, és nagyon megszerettette velem. Azóta is imádom :) És egyáltalán nem olyan nehéz, idővel ráérel majd a kiejtésre, és van egy pár "szabály" is rá. Emlékszem mikor én ráéreztem, utána folyton franciául olvastam hangosan, mert örömet okozott, hogy ki tudom ejteni, még ha nem is feltétlenül értettem mi van oda írva.
2010. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában véve nem a legkönnyebb nyelv. Én most tanulom 4. éve, ez lesz választott tantárgyam érettségin, szóval mondhatni, hogy szeretem. :) Kérdezed, hogy mi benne a nehéz... nos, főleg a legelején nagy figyelmet kell fordítani a nyelvtani részére, a szabályokra és alkalmazásokra. Ha az elején nem érted meg, később nagyon nehéz lesz. Ezen felül a kiejtésre kell vigyázni, egyetlen hang hibás kiejtése az igét akár más igeidőbe is átviheti. De ha megtanulod és gyakorlod, nem lesz vele problémád. S gyönyörű... :) Emellett az idegen nyelvekre érdemes figyelmet fordítani.
2010. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!