Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol nyelvvizsgát...

Melyik angol nyelvvizsgát érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sok félét hallottam h az euró is meg a telc is könnyű...bár én a BME-re szavaznék vagyis mennék..

Szerintetek meklyik jobb..könnyebb...érdemesebb???


2010. dec. 7. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Mind más. A bme begyakorolható. Pofon egyszerű annak akinek csak a nyelvvizsga kell.. hiszen sablon feladatokra épül és, ha előtte rákészülsz egy libriből vett könyvből amiben van kb 10 próba vizsgasor akkor tuti a siker.. Feltéve ,ha meg van benned a középfok közeli szint. A TELC és az EURO inkább kommunikációra éleződött ki.. Szerintem nehezebb, mint a BME! Összetettebb ismeretet kíván a nyelvből... Ellenben kiszűri azt, ha valaki tényleg tudja a nyelvet, tehát nem igényel sok gyakorlást az adott feladatokra, hiszen ha tudsz angolul az ott úgy is kiderül!
2010. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Kihagytam! Én odamentem nagyképűen a BME-re aztán elvéreztem. A volt osztálytársam pedig átment. És mindenki megdöbbent, mert a kettőnk közti tudáskülönbség hatalmas volt.. Csak ő begyakorolta az egészet komolyan.. Én meg csak úgy odamentem és ott olvastam el először, hogy mit is akar tőlem a feladat... Aztán csak pislogtam, hogy lejárt az idő és ugye az elég gáz ott, mert minden feladat részt 40%ra meg kell írni.. És én nem lettem kész, tehát egy alapból nem lett meg és így senkit sem érdekel, hogy a többi 80-90% körüli lett..
2010. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A BME szerintem sokkal nehezebb, mint a Rigó utcai. Ha valamit be lehet gyaorolni, akkor az a rigós nyelvvizsga.


Szerintem a választás attól függ, hogy milyen célra szeretnéd használni a nyelvvizsgát. Ha csak itthonra kell mondjuk diplomához, de nincsenek vele nagy terveid, akkor jó a rigós vagy más hasonló vizsga. Ha tervezed, hogy külföldre mész tanulni, dolgozni, akkor érdemesebb (továbbtanulás esetén kötelező) nemzetközi egynyelvű vizsgát tenni.

2010. dec. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!