Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy próbálhatnám ki magam,...

Hogy próbálhatnám ki magam, mint műfordító?

Figyelt kérdés
Rövid szövegekre gondoltam (nem vers!), amiket le tudnék fordítani (angolról), és tesztelhetném magam ezen a téren.
2010. dec. 6. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tele van a net idegen nyelvű szövegekkel. Fordítsd le, tedd fel a honlapodra, és voilá.


Én évekig fordítottam hobbiból angolról magyarra fanfiction-öket. Jól meg is tanultam angolul.

2010. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tölts le a gutenbergről vagy az internet archive-ból Magyarországon tök ismeretlen angol íróktól valamit, és fordítsd szépen le.
2010. dec. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én az ELTE-n vettem részt pár kurzuson, ahol fordítottunk 1-2 rövidebb írásművet. Ilyenek voltak köztük mint: George Mikes: How to Be Decadent - részlet; Stephen Leacock: The Awful Fate of Melpomenus Jones; Benjamin Franklin aforizmái... Ezeket tudom ajánlani, hogy próbálkozz velük.

Én régen néhány verset is fordítottam, amiket találtam és megtetszettek. Pl. W.H. Auden


Ha érdekel még, akkor mondjuk javasolom a következőket:

Roald Dahl: Parson's Pleasure; The Way Up to Heaven és más rövid történetek (kicsit talán Örkényhez tudnám hasonlítani)

O. Henry: While the Auto Waits

Oscar Wild történetei


de még van egy csomó. Mi kaptunk anno egy szöveggyűjteményt ehhez, de most momentán nincs kéznél. De ha gondolod, megkereshetem és összeírhatom, mik vannak benne.

2010. dec. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!