Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanád az angol levelemet?

Kijavítanád az angol levelemet?

Figyelt kérdés

Nem járok tanárhoz, de hamarosan nyelvvizsgát fogok tenni.


12 Korona Street

Kapospula

H-7251


2 December 2010


Dear Mrs. Wambat,

I am writing to apply for the position of Science Technician as advietised ibn 'The Angley Gazette' on 12 November.

I am a twenty years old student in my University of Fine Science, I am technical literate.


In addition my knowledge of the chemistry, technical plannings.

Moreover my knowledge of Latin, Greek and Dutch language is satisfactory.


I need thet work where I can us my scientic chemical knowledge and I think this job is that.


As you can see my Curriculum Vitae I have had previous experience as an auxililiary in the National Scientic Museum and organised a scientic camp for children two years ago at Summer.


My duties included filling demonstarte and preporing materials for general lessons. I really enjoyed the job yo that is why I would like a similar position. I have enclosed a reference letter my previous employer for your consideration.


If you feel thet my qualification meet your requirements, please note that I amavailable for an interviews at your convenience. I look forward to favourable reply.


Yours sincerely,

Marina Sturgis

MARINA STURGIS


2010. dec. 2. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne tegyél hamarosan nyelvvizsgát, járjál tanárhoz. A leveledből kb azok a részek jók, amiket kimásoltál valahonnan.

advertised in

a twenty-year-old: kötőjel van, -s nincs, mert jelző, nem pedig állítmány

Fine Science - az mi?

my university? te vagy a rektor? vagy az alapító?

technically literate

"In addition my knowledge of the chemistry, technical plannings" ez egy totálisan értelmetlen zagyva mondat, nem állít semmit. Na az ilyenek miatt kell a tanár. Valami olyasmi akar lenni gondolom, hogy I have good knowledge of chemistry and technological design.

Mind az in addition, mind a moreover stílustalan ebben a közegben, dicsekvésnek hangzik. Also.

.... languages, mert többen vannak

a satisfactory egy kettes iskolai osztályzat, nem hangzik jól. Legyen mondjuk basic knowledge, tehát I have basic knowledge of Latin ...

thAt work, ez durva helyesírási hiba (tanár!), de ide speciel nem is kell mutatónévmás

a work nem jó szó ide, inkább job. És a need is fura egy álláspályázatban. Oda nem azt írod, hogy milyen munkára van neked szükséged, hanem hogy a munkáltatóknak mért pont rád van szükségük.

scientic: ilyen nincs, scientific van

Ez az egész mondat nagyon suta, a nyelvvizgán az egészet aláhúznák. I'd like a job where I can usE my knowledge of chemistry and I think this job is like that. Ez se valami hivatalos, de legalább nem hibás.

see in my ...

Science Museum,science camp

in summer, ráadásul kis s-szel.

demonstarte? Az mi?

preporing: megint egy gondatlnságból eredő betűhiba.

I enclose csak simán, from my previous employer

mi az a yo?

thet már megint: THAT

meetS

nem amavailable, hanem available. for an interview egyes szám

favourable reply én még ilyet nem hallottam, de attól még lehet. Mindenesetre elé hiányzik: your vagy a

2010. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy ténygle tele van gépelési hibáva l (is), de kézzel ezeket a hibáka nem szoktam elkövetni.
2010. dec. 2. 17:17
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy köszi.

A That elírása onnan ered, hogy gépelésnél gyakran felcserélem az a és e betűket, magyarul is.

2010. dec. 2. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyakorolnod kellene még, mielőtt nyelvvizsgára mész. Nem csak gépelési hibák vannak itt, bár az is akad bőven, az tuti.
2010. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én alig értem ezeket a mondatokat:( Pedig megvan a közép fokom angolból és még viszonylag friss, de valahogy nem áll össze a kép. Néhol megvan, de aztán megint nem értem. Amúgy is van csomó olyan szó amit nem igazán ismerek, vagy ha igen akkor nem ilyen szövegkörnyezetben. De ez kb olyan szerintem, hogy nem használod azt a szót, hogy "incontravertible" egy általános szövegben mert besírnak és amúgy is elég tré, hogy az egész szöveg egy átlagos szinten mozog aztán benyomsz néha olyan szavakat amik más szintekre valók és más jellegű szövegbe is...


Viszont a fölöttem lévőt becsülöm, hogy ki tudta hámozni belőle a lényeget. Látszik, hogy ő magasabb szinten van, mint én, mert én elvéreztem az olvasása alatt és már ment föl a pumpa, hogy mennyit felejtettem. (Először magamba kerestem a hibákat):

2010. dec. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval, átnéztem, és szörnyű gépelési és egyéb hibák voltak, ebben is biztosan vannak, de megnézné valaki? (Az in additiont és a moreovert a tanárunk és a tankönyv is ajánlotta anno)


12 Korona Street

Kapospula

H-7251


3 December 2010


Dear Mrs. Wambat,

I am writing to apply for the position of Science Technician as advertised in 'The Angley Gazette' on 12 November.


I am twenty years old student in my final year of Fine Science. I am technical literate.


My knowledge of the chemistry and technical plannings. I have basic knowledge of Latin, Greek and Dutch languages.


I would like a job where I can use my knowledge of chemistry and I think this job is like that.

I am creative, industrious and indefatigable and I think this properties need the perfect work in your company.


As you can see from my curriculum vitae, I have had previous experience as an auxiliary in the National Scientific Museum and I organised a scientific camp for children two years ago in Summer.

I have enclose a reference letter my previous employer for your consideration.


I you feel that my qualification meet your requirements, please note that I am avaliable for an interview at your convenience. I look forward your favourable reply.


Yours sincerely,

Marina Sturgis

MARINA STURGIS

2010. dec. 3. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Most nem érek rá, mert a lányom szalagavatójára indulok, majd holnap visszajövök. Most már jobb, mint az eredeti, de még maradt hiba.

a tegnapi válaszoló

2010. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Visszajöttem, mert megígértem, de meglehetősen dühös vagyok rád, mert teljesen fölöslegesen koptattam a billentyűzetemet és töltöttem az időmet, mert a felét se vetted figyelembe annak, amit írtam, igen felületes vagy.


"I am twenty years old student in my final year of Fine Science. I am technical literate." Ebben csak 3, általam javított hibát hagytál benne. Javítottam a twenty-year-old kifejezést, javítottam a technically literate-et és frákérdeztem, hogy mi az a fine science, ugyanis ilyen nincs.


"My knowledge of the chemistry and technical plannings." Ezt a mondatodat is említettem, mégse lett jobb. Nincs benne állítmány, nem mondat. I am creative, industrious and indefatigable and I think this properties ARE needED FOR the perfect work in your company.


"... two years ago in Summer". Mondtam, hogy kis s a summer.

I have enclose a reference letter my previous employer for your consideration. Nem erre javítottam, have enclose nem létezik, mivel a have 3. alakkal áll. I enclose-ra javítottam. FROM my previous employer, ezt is beleírtam.


IF you feel that my qualification meetS your requirements, (megint figyelmen kívül hagytad a javítást!)please note that I am avaliable for an interview at your convenience. I look forward your favourable reply. Egy hibát kijavítottál, egy másikat betettél, look forward TO.

Korai még neked nyelvvizsgázni.

2010. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Az az igazság, hogy elég drágák a tanárok, tényleg szükségem lett volna egyre. Ez az álláskereső levél nem nagyon megy, mert ezt anno tanárral egy egyszer gyakoroltuk. Voltam vizsgázni, és információkérőt írtam, azt volt alkalmam sokat gyakorolni. Valamennyire - ennél sokkal jobban - a panaszlevél is megy.

Csak sokat visszavesz, hogy nem használhatunk szótárat, ami tele van hasznos kifejezésekkel.

Mégegyszer köszönöm a segítséged, valószínűleg elég ideges lehettem, és azért nem olvastam el rendesen, amit írtál.

2010. dec. 6. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!