Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy nincs semmilyen cd-m, hangfájlom stb...

De például az jó ha az egyszerűsített angol Wikipédiából fordítgatok magyarra és fordítva?

[link]


2010. dec. 2. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem hatékony angol tanulás a sok-sok olvasás, persze most vonatkozhatunk sok mindenre, például a BBC-s cikkekre, angol nyelvű könyvekre, de érdemes először olyan dolgokat megtanulni, amik a mindennapi életben előfordulhatnak, s könyvekben, cikkekben kevésbé találkozol velük.

Például én most ezt a könyvet tanulmányozom: [link]

Mondjuk sok új szó nincsen benne számomra, azonban olyan szerkezetek vannak benne, amik bármikor előfordulhatnak az emberrel, hogy szüksége van rá.

2010. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: feltételezem hogy a nyelvtannal nincsen gond. Ha igen, akkor érdemesebb először azt megtanulni, mert anélkül megvan az esélye, hogy rosszul fordítod le a cikket. Magyarról angolra meg a fordítás enélkül esélytelen.
2010. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért kell hallgatni is, legalább slágereket, filmeket és van az interneten épp elég hallás utáni értéses feladat. A fordítás ne legyen az egyetlen módja a nyelvtanulásodnak, nem tolmácsnak készülsz, hanem nyelvhasználónak. Tanácsokat bőven találsz itt a gyk-en, keress rá.
2010. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy nem tolmácsnak készülök?
2010. dec. 2. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert akkor talán nem a gyakorikérdéseken kérdeznéd, hogy hogy tanulj nyelvet. És lenne hanganyagod.
2010. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ennek a piros könyvnek van kék változata is ami már egy fokkal komolyabb azt hiszem és abba sincs sok új szó... Legalábbis szerintem megmarad a könyv a gyenge középfoknál, csak a nyelvtannak illetve a szerkezetekkel ugrik a lecsóba.
2010. dec. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom hogy van ennek a könyvcsaládnak komolyabb változata is, de szeretnék végigmenni az elejétől a végéig. Mint mondtam a szókincse tényleg nem nagy (30 oldalanként csak egyszer kellett szótárhoz nyúlni), viszont rengeteg hasznos szerkezetek vannak benne. Tehát pl.

It takes me 17 minutes to get to work.

(Meg persze elég jól elmagyarázza, hogy pl. a get-et vagy take-t,have-t és a többit mikor lehet használni.

2010. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!