Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsga + emelt...

Felsőfokú nyelvvizsga + emelt szintű angol érettségi 1 év alatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A középfokúm már megvan és nagyon szeretem az angolt, körülbelül nyáron vagy ősszel szeretném letenni a felsőfokú nyelvvizsgát. Szerintetek ez reális? Valamint megéri emelt szintű érettségit tenni angolból? És ha igen, 1 másfél év alatt fel lehet rá úgy készülni hogy 80% körül meglegyen?
2010. nov. 26. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sikerülhet, ha komolyan veszed. Én az emelt szintű angolra kb. két hetet készültem, akkor sem túl sokat, és majdnem 100% lett. Igaz, előtte már 4. éve tanultam angolt,ebből kettőt emelten. :)

2010. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Középszintű érettségit gondolsz, amikor középfokút mondasz? A középFOKÚ ugyanis nyelvvizsga, nem érettségi. A felsőfokú nyelvvizsga jóval nehezebb, mint az emelt szintű érettségi, napi rendszerességgel több órát kell ráfordítani. Az emelt szintű érettségire fel lehet készülni másfél év alatt, de annak csak akkor van értelme, ha felvételi tárgy vagy ha ingyen akarsz középfokú nyelvvizsgát szerezni.
2010. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Középfokú alatt középfokú nyelvvizsgát értettem.
2010. nov. 27. 00:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a középfokú nyelvvizsgád megvan, akkor nem kell másfél év az emelt szintű érettségihez, hiszen a kettő ugyanaz a szint, B2. Nem értem a hozzáállásodat: több időt tervezel a B2-es érettségire való felkészülésre, mint a C1-es felsőfokú vizsgára?
2010. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A felsőfokút fontosabbnak tartom és a nyarat rá akarom szánni, meg amennyire év közben van időm tanulok rá, viszont az emelt szintű érettségire csak suli időbe szeretnék készülni, meg most év végén még nem akarok érettségizni belőle, inkább majd jövőre, ősszel. Tényleg azonos szinten van az emelt szintű érettségi a középfokú nyelvvizsgával? Azt hallottam hogy elég nagy szókincs kell, de a nyelvtanra nem fektetnek olyan nagy hangsúlyt.
2010. nov. 27. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez mind a két vizsgánál így van. Bőven találsz feladatsorokat az interneten a korábbi évek érettségijeiből és minden nyelvvizsga honlapján a saját feladattípusaikból. Győződj meg magad róla.
2010. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!