Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy írnátok ezt angolul?

Hogy írnátok ezt angolul?

Figyelt kérdés

I still learn it vagy I am still learning it

Nyelvtanulásról van szó, hogy ezt a nyelvet egyelőre még tanulom, nem szereztem belőle nyelvvizsgát.


2010. nov. 25. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
I still learn it.
2010. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mondanám ezt, hogy I have been learning it.

Hogy biztosan jó-e, azt majd az okosok elmondják.

2010. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Előző jól írta, az "I've been learning it" tökéletes.
2010. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

I have been learning it = tanultam.

I am still learning it = meg minding tanulom

2010. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi:-) Akkor most melyik legyen?

Még eggyel több lehetőséget kaptam:-) de azért küldök mindenkinek zöld kezet.

Nekem a folyamatos jelenben írt igeidőről túlságosan az jut eszembe, hogy vmit éppen most csinálok, mint hogy most írok. De mikor leírom, hogy még jelenleg is tanulom a nyelvet, ezét nincsen nyelvvizsgám, akkor nem éppen abban a pillanatban tanulom, hanem általában, nem?

Szóval egyszerű, vagy folyamatos jelen?

2010. nov. 25. 14:54
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

FromOz: nem. A befejezett folyamatos jelen olyan cselekvést fejez ki, amely habár a múltban kezdődött, de még a jelenben is tart. Tehát, az "I have been learning it" azt jelenti hogy folyamatosan tanulom egy ideje, szóval most is.

Az, hogy "tanultam", az úgy szólna, hogy hogy "I learned it. / I've learned it. / I used to learn it", stb., de semmiképpen sem "I've been learning it", mert az nem lezárult cselekvésre utal.

Az "I still learn it" azt jelenti hogy még szoktam tanulni. Az "I still learning it" pedig azt, hogy éppen most még tanulom. Szerintem az "I've been learning it" a leginkább megfelelő, kifejezi az időt is, nem kell bele plusz időhatározó, ahogy az "I've learned it" = "Már tanultam" mondatba se kell egy plusz already, hacsak nem akarunk nyomatékosítani.


Remélem érthető voltam, próbáltam egyszerűen fogalmazni. :-)

2010. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

From Oznak:


Megint mindent jobban akarsz tudni mindenkinél.


A "have been learning", az nem egy múltbeli lezárt cselekvés. Inkább arra utal, hogy egy ideje tanulJA. A Perfectes igeidők mindig folyamatra vonatkoznak.

2010. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem tökéletes az I have been learning, Present Perfect Continuoust még most is fennálló, tovább folytatódó cselekvésnél időhatározó nélkül nem lehet használni. Ki kell tenni a for-t vagy since-t. Ha nem a múltbeli kezdésen van a hangsúly, hanem a jelenleg folyó cselekvésen, akkor szükségtelen ez az igeidő. Időhatározó nélkül csak akkor lehet hasnálni, ha a cselekvésnek épp most lett vége. - Why are you covered in oil all over? - I've been repairing the car.

A kérdezett mondatban igazándiból teljesen mindegy, hogy egyszerű vagy folyamatos jelent használsz, mindkettőt meg lehet magyarázni. Nem kell ezt olyan mereven értelmezni.

Egy okos

2010. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, a te véleményed tetszett legjobban:-) akkor bármelyik jó lesz
2010. nov. 25. 15:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Tegnap 15:17

Ismerjuk egymast? Nem, akkor szallj le rolam. Egyebkent, felhasznalonevem egy szo. Smart Alec! (Exclamation mark)

2010. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!