Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a tapasztalatotok az origo...

Mi a tapasztalatotok az origo szóbeli nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Nemsokára szóbelizek az origonál német középfokon! Eléggé félek, és azt szeretném tudni, hogy mennyire nehezek a feladatok a szóbelin, illetve hogy a magnóhallgatás milyen feladat szokott lenni!? igaz-hamis állításos, vagy mégis mire számíthatok? Megköszönném ha valaki leírná, aki volt már origonál szóbelizni! Köszönöm! :)
2010. nov. 25. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a nyelvvizsgaközpont honlapját, ott találsz próbafeladatokat, és leírják mire számíthatsz a nyelvvizsgán, milyen feladatokra.

Én régebben voltam középfokún, és angolból, de nem volt nagyon nehéz. Csak magamról kellett beszélnem, egy képről, és volt egy szituáció. A magnó is könnyű volt, magyarul voltak kérdések, azokra kellett válaszolni.

2010. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is középangolt csináltam, 1 hónapja.

Magnóhallgatásnál egy összefüggő szöveget fogsz hallani (én egy tudosítás-szerűséget hallgattam), a kérdések pedig magyarul szólnak majd, így értelemszerűen magyarul kell válaszolni is. A szóbelin először magamról kellett beszélnem, néha bele-bele kérdeztek egy-két dologban amit elejtettem, ezeket ki kellett fejtenem. Aztán jön egy kép, amiről beszélned kell, majd egy szituációs feladat (szerepjáték).

2010. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. nov. 25. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!