Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol alapfokú nyelvvizsga...

Angol alapfokú nyelvvizsga típusokból mért van ekkora különbség?

Figyelt kérdés

Most néztem mintateszteket. Telcre akartam volna menni, mert azt ismerem. Abból van a német középfokúm is. Viszont az írásbeli része egy Origóssal összehasonlítva irdatlanul nehezebb és hosszabb.

Jól érzem ezt az aránytalanságot? Ez vajon mért van?

Néztem még ECL-es teszteket is, de azok azért nem szimpatikusak, mert két levelet is kell írni.

Így most az Origós tűnik a legjobb választásnak. Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg valami más típust, ami még könnyebb?


2010. nov. 17. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mire kell/mire jó neked az alapfokú nyelvvizsga?
2010. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Arra kell, hogy ha van egy ilyen papírom, talán nagyobb lesz rá az esélyem, hogy nem leszek tovább évekig munkanélküli. (Állítólag hiányszakmám van, de évek óta sehova sem vesznek föl.)

Egy középfokú persze jobb lenne, de ahhoz szerintem még minimum egy évet kéne rá készülnöm. De lehet, hogy több is kell. Alapfokút meg szerintem egy-két hónap múlva le tudnám tenni. Az is több, mint a semmi.


Ha már ennyire érdekelt... De most hogy tudod, válaszolsz is a kérdésre? :)

2010. nov. 17. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapfokú TELC nyelvvizsgám van angolból, de nem állítanám, hogy olyan nehéz lenne. Eleve nincs benne fordítás, jutott elég idő a kidolgozásra, ugyanúgy van benne nyelvtani teszt, irányított fogalmazás, szövegértés, mint bármelyik másikban. Már csak azért is jobb ez, mert közben a kérdések is angolul vannak, nem zavar össze a magyar nyelvű kérdés, amire magyarul kell válaszolni, így nem kell a megértett szöveget "átkonvertálni" sem. Szerintem vágj bele bátran a TELC-be. Az plusz pont nekik, hogy kint javítják, ez a minőséget biztosítja az én szememben (bár a szóbelin szerintem nem native speaker-ekkel beszélgettünk, csak sima angoltanárokkal :)
2010. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen a Telcet ismerem. Gyakorlatilag ugyan az van alapfokon mint középfokon is:

- szövegekhez cím

- hosszú szöveg kérdésekkel, a, b, c válasz,

- címhez szöveg

- 2 nyelvtani teszt

- levél

(és hallásértés + szóbeli természetesen)


Ezzel szemben az Origo nekem gyanúsan kevesebbnek tűnik. Lehet, hogy ott a szóbeli szivatósabb?

Gyakorlatilag ennyi az egész:

- Egy egyszerűbb szöveg, ez alapján 5 kérdés, igaz magyarul

- egy kérdőív vagy hasonló értelemszerű kitöltése

- levél


Igaz, hogy kevesebb idő van rá, de nekem sokkal kevesebbnek és egyszerűbbnek tűnik.


Aztán voltam pár állásinterjún. Soha senkit nem érdekelt, meg se kérdezték, hogy milyen típusú a német középfokúm. Még az se érdekelt senkit, hogy hány %-ot értem el, csak hogy megvan-e, vagy nincs.

Nem külkeres, vagy idegenforgalmi szakmám van, ezért nem hiszem, hogy sokat foglalkoznának ezzel. Inkább csak a papír számít. Sajnos.

2010. nov. 17. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Értem. Nézd, ez is csak egy piac. Kínálnak mindenfélét, és a saját képességeidnek és személyiségednek, pénztárcádnak és céljaidnak megfelelőt választod. Ahogy írtad, a munkáltató csak azt fogja nézni, hogy van-e fénymásolható papírod nyelvtudásról, amit a személyi aktádba tehet majd, vagy hogy kell-e nyelvpótlékot fizetnie.

Régen nem lehetett válogatni, vagy Rigóutcát csináltál, vagy Rigóutcát... így mondjuk nem kellett még arra is figyelned, hogy államilag elfogadott legyen. Most meg a fent említett paraméterek alapján ki tudod választani, hogy neked melyik felel meg.

2010. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy minden vizsga szivatós, mert nem készülhetsz fel egyszerűen mindenből, mert vannak feladatok, amik neked pont nem fekszenek, mert a szóbeliztető reggel fogfájással ébredt, mert te fogfájással ébredtél pont aznap reggel... szóval, minden vizsgának, nyelvvizsgának megvan a szivatósabb része. Csak lehet, hogy nekem a teszt az, neked meg a szóbeli...

A nagy kínálat zavaró - ez ember jól akar járni, és ehhez alaposan megfontolt döntés kell, de van egy pontja a döntéshozatalnak, amin túl egyszerűen már nem lehet kiszámítani a dolgok menetét. Mindenben van rizikó. De voltál már nyelvvizsgázni, úgyhogy ezt te is tudod.

2010. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!