Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsga lenne jó?

Milyen nyelvvizsga lenne jó?

Figyelt kérdés

Tehát... itt az ideje már, hogy le nyelvizsgázzak angolból, viszont teljesen döntésképtelen vagyok. Nézegettem a különböző típusú nyelvvizsgákat, de nem tudom eldönteni melyikre menjek. A TELC és a Euro Exam között gondolkodom, viszont azt hallottam, hogy a TELC írásbeli nehéz, a Euronál pedig a szóbeli... (ami mellesleg pont a gyengeségem)

Ti milyen nyelvvizsgát ajánlanátok? TELC, Euro, esetleg valami más?


2010. nov. 15. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán megpróbálhatnád a BME-t, nem mondom hogy könnyű,bár egyik sem az, de eléggé népszerű, én is ott vizsgáztam.

Sokszor hallottam már, hogy azok választják a TELC-et, akik nem akarnak annyit tanulni, viszont hajlandóan több pénzt kifizetni- lehet, hogy hülyeség, nem tudom.

Szerintem tölts le mintafeladatokat mindegyiktől és akkor el tudod dönteni, hogy melyiket is válaszd.

Én csak azt tudom mondani, hogy talán a BME jobban megválogatja, kinek ad nyelvvizsgát és kinek nem, viszont ha az megvan, akkor tényleg tudsz valamit...

Sok sikert!

2010. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nehéz a TELC, nincs benne fordítás és nemzetközileg is elismert.. Persze az Euro is, ha egynyelvűt teszel.

Én nyáron jártam TELC előkészítőre, begyakoroltuk a típusfeladatokat, bő szókincset igényel, könnyű a szóbelije (szituáció, kapott szöveg összefoglalása és 2 perc egy adott témában (család, hobbi, ünnepek, kedvenc könyv, ...)

Az írásbeli sem nehéz, olvass sokat és vedd meg a felkészítőkönyvet, gyakorolj és meglesz a papírod!

2010. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egynyelvű Euro szóbelije nem nehéz, nekem az a legszimpatikusabb vizsga. Próbáld végig mindegyiknek a mintafeladatsorát.
2010. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2010. nov. 16. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!