Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Debreceniek! Mi a mai DExam...

Debreceniek! Mi a mai DExam nyelvvizsga eredménye?

Figyelt kérdés
Nagy szívességet szeretnék kérni. Ha valaki Debrecenben jár az Idegennyelvi Központnál (Komlóssy út 56., az egyetemmel szemben), lenne olyan szíves, hogy lefényképezné a mai szóbeli eredményeket és feltöltené? (Ki van elvileg rakva a hirdető oszlopra.)
2010. nov. 13. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném! :)
2010. nov. 13. 18:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs az off-ért, csak azt akarom kérdezni, hogy milyen volt a beszédkézség vizsga? miket kérdeztek ill. miről kellett beszélned? előre is köszi

2010. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak most vettem észre a kérdést.

Nem volt nehéz, bár nekem ez már a második próbálkozásom volt (májusban 48, most 80% lett). Májusban először régi fényképekről kellett beszélnem, hogy szeretem-e őket nézegetni, mi ezekről a véleményem (erre volt a 10 perc felkészülési idő), az ment, viszont nem tudtam, hogy figyelni kell a társam beszédét is, mert majd hozzá kell fűznöm valamit, úgyhogy átnéztem addig a sajátomat, a végén meg, amikor kérdezte, hogy nekem mi arról a véleményem, ment az I'm sorry... :D Utána kérdezgetett, hogy mit szeretnék jobban teljes, vagy részmunkaidőben dolgozni, meg ilyen általános dolgokat, a végén a vita meg szabadtéri színházzal kapcsolatos volt, azt is elrontottam, semmit nem tudtam gyakorlatilag mondani (magyarul sem sokat egyébként, de ott még könnyebben megy a rizsa), teljesen leblokkoltam, csendben sóhajtoztam egy percig...

Most a felkészüléses témám arról szólt, hogy jó-e, ha a fiúkat és lányokat külön osztályokban tanítjuk, mik az előnyök/hátrányok, utána kérdezgetett extrém sportokról a véleményem, meg még valamit, azok mentek. A vita arról szólt, hogy jó ötlet-e sűrűn váltogatni a munkahelyet. Ebbe belekavarodtam, mert a beszélgetőtársam kezdte és azt mondta amit én akartam, viszont nem igazán szabad azonnal mindenben egyetérteni. :) Kicsit ellentmondásba keveredtem magammal, mert először elleneztem azt, amivel a végén mégiscsak egyetértettem. :D Meg nem jutott eszembe a 'reliable' szó, ezért beakadtam egy 5-10 másodpercre, de végül is jó lett így is. :)

2010. nov. 27. 10:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ.
2010. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!