Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 és fél év alatt angol...

2 és fél év alatt angol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Most kilencedik osztályos vagyok, általános iskolában németet tanultam, de elég silány volt az oktatás, ráadásul nem áll közel hozzám ez a nyelv, nem is megy. Az angolt most kezdem, alig tudok valamit, nyelvtanból szinte abszolút semmit, mégis inkább ebből szeretnék nyelvvizsgát szerezni, úgy érzem, a német nem menne. Lehetséges lenne tizenegyedikre / tizenegyedik utáni nyárra olyan szinten megtanulni a nyelvet, hogy simán letehessek egy középfokút?

És ha valaki tudna ajánlani valami jó nyelvkönyvet (inkább a nyelvtan érdekelne, plusz jó sok gyakorló feladat), akkor az megköszönném.


2010. nov. 11. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt megfelelő gyakorlással megoldható. Kész felüdülés ez a kérdés az olyanokhoz képest, hogy középfok fél év alatt meg felsőfok két év alatt. A könyv teljesen mindegy, neked kell kiválasztanod, hogy melyik szimpatikus, mindben ugyanaz az angol nyelv van. De ne téveszd össze a nyelvet a nyelvtannal, a kettő nagyon nem azonos. A nyelvtan csak egy kis szelet és messze nem a legfontosabb. A legfontosabb a szókincs, az életben és a vizsgán is. És a vizsgán se arra kiváncsiak, hogy hogy tudod a feltételes módot, hanem hogy megértesz-e egy olvasott vagy hallott szöveget, tudsz-e tartalmas levelet írni megadott témáról, tudsz-e adott helyzetben reagálni. És a felkészülésben se a nelvtani gyakorlatok kell, hogy domináljanak, hanem filmnézés, amíg még keveset tudsz, addig felirattal, rengeteg olvasás, online chat-elés lehetőleg anyanyelviekkel, és minden lehetőség megragadása, hogy külföldiekkel beszélj akár kézzel-lábbal is.
2010. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tudom, hogy nagyon fontos a szókincs, de könyvet ennek a fejlesztéséhez nem akarok venni, azt meg lehet oldani máshogy is, ahogy te is írtad. :)

2010. nov. 11. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron nyelvtant akarsz, akkor az Oxford angol nyelvtan magyar magyarázatokkal [link]

vagy a Cambridge kiadású Grammar in Use, ez több szinten van, az Essential G. in Use a kezdő, egyik oldalon magyarázat, mellette gyakorlatok.

[link]

2010. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
attól függ, milyen óraszámban tanulod az angolt. mi heti 1 óraszámban tanultuk (7 társalgás, 4 nyelvtan, 2 média) és így 10 hónap alatt megvolt a középfokú szóbeli, a 16ból 5 embernek. a többinek is meglett volna csak ők lustábbak voltak. ja és pl én előtte nem tanultam angolt, max el tudtam számolni tízig, meg tudtam a személyes névmásokat:)
2010. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!