Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta módon szeretnék...

Autodidakta módon szeretnék oroszul tanulni. Hol találok ehhez a neten letölthető anyagokat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Magyar oldalakon sehol, sajnos. Ajánlom a www.gramota.ru-t, egész hasznos oldal, netes szótárral, nyelvtannal, sajnos itt minden oroszul van, ami nem könnyíti meg a kezdő nyelvtanuló helyzetét. Ami nagyon jó, az az Oszipova-féle "Kljucs"-tankönyvcsalád, a mai, élő orosz nyelvet tanítja, nincs benne sok magolnivaló táblázat, és az első könyv végeztével meg fogsz tudni szólalni oroszul. Nem árt hozzá egy magántanár, akihez alkalmanként a kérdéseiddel fordulhatsz. A "Kljucs 2", ami elvileg B2-es szintre visz el, ma került a kezeme, jónak tűnik, bár nem tudtam még átnézni rendesen.

Egyébként pedig a szokásos dolgokat javaslom: tévénézés, zenehallgatás oroszul, a filmeket próbáld oroszul, esetleg (orosz) felirattal nézni.

2009. jan. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elég nehéz fába vágtad a fejszéd, magántanár nélkül nem igazán fog menni. A neten többnyire feladatsorokat fogsz találni. Én találtam pár OKTV feladatsort, de az nem éppen a kezdő szint. Kljucs tényleg jó, de nekem a régi, Nemzeti Tankönyvkiadó által kiadott orosz nyelvkönyvek tetszettek legjobban. Ilyeneket ismerősöktől talán be tudsz szerezni, vagy antikváriumból.


Azt javaslom, legalább az elején járj el magántanárhoz, mert biztos alapokra sokkal könnyebben tudsz majd magad is építkezni. Ha valamit már az elején rosszul tanulsz meg, annál rosszabb nincs! Sok sikert, és ne keseredj el, ha nehéz, nagyon megéri, és nagyon jó nyelv! :)

2009. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom nézd meg a

www.dint.hu

napi orosz percek ingyen van ezek anyagok 3 szinten. S tudsz az oldalon szint felmérést csinálni.

Ez magyar oldal és ha pesti vagy akkor el tudsz hozzájuk menni egyénileg is.

2009. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nehéz fába vágtad fejszédet! Az orosz nem biztos, hogy olyan jól fog menni tanár nélkül!

DE! Ha jól tudsz angolul látogasd meg a www.russianlesson.net-et. Itt alapfokon tanulhatod a nyelvet.

Én 2 éve tanulom, teljesen magamtól, és nagyon jól megy és szeretem is (ez mellett még angolt, meg németet is)!

Szerintem próbáld meg!


Tibi (15)

2009. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De, van magyar oldal! Figyelmedbe ajánlanám a www.orosznyelv.com oldalt! Én ezzel kezdtem, és alapnak jó. Sok sikert! :)
2010. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!