Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyiket érdemes...

Szerintetek melyiket érdemes tanulni: német vagy angol?

Figyelt kérdés
miért? Németet tanultam sokáig, de annyira nem érdekel, mint az angol. Ha külföldre szeretnék menni dolgozni, melyik előnyösebb? Németországban ill Ausztriában mennyire beszélnek angolul?
2010. nov. 7. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát Németországba szerintem egyáltalán nem beszélnek Angolul..Ausztriába is ugy tudom németűl beszélnek.

én nem szeretem a német nyelvet de ha ezekbe az országokba akr menni akkor a német nyelv jobb oda mint az angol. de az angol több országba hasznosabb.

2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen folytasd a német tanulmányaidat, tudj németül beszélni. A legjobb alap az angolra.
2010. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elnézést, de Németországban igenis sokan beszélnek angolul. A lukaidat is kinyalják, ha angolul csiripelsz... Már elnézést kérek.
2010. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:) kinyalják? :) ez jó :)
2010. nov. 7. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Németországban, Ausztriában és Svájcban rohadt jól beszélnek angolul, eddig egy német anyanyelvűvel sem volt dolgom, akinek ne ment volna. Amelyik azt mondja, hogy neki nem megy, az is kb. olyan szintet jelent, hogy a legtöbb középfokúval rendelkező magyar verné a sejhaját a földhöz azért a tudásért - egyszerűen csak ő beszél egy harmadik nyelvet (mondjuk franciát) ami még jobban megy neki, ezért szégyelli az angolját.

Viszont az is igaz, hogy nekem mindig az volt a tapasztalatom, hogy értékelik, ha némettel próbálkozik az ember, és elég türelmesek is a nyelvi hibákkal szemben.

Angolul egyébként szerintem előbb-utóbb mindenkinek meg kell tanulnia, nem nagyon tudnék olyan területet az életben, ahol ez ne lenne nagyságrendekkel előnyösebb, és ráadásul én pl. azt sem tudom elképzelni, hogy milyen lenne úgy keresgélni a neten az engem érdeklő témákban, hogy az angol nyelvű oldalakat nem értem meg...

2010. nov. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha már sokáig tanultad miért adnád fel? A legtöbb gimiben úgyis 2 idegennyelvet kötelező tanulni, és Németországban az összesben úgy mellesleg..


Én nekem sikerült mindkettőt jól megtanulni, de sosem ér véget a nyelvtanulás.. TV, zene, olvasás idegen nyelven rendszeresen ;).. Meg persze akinek van lehetősége, és a mai világban a legtöbb embernek igen, az látogasson el külföldre, van sok ösztöndíj, munkalehetőség, kedvezményes tanulási lehetőségek leginkább az EU-ban.

2010. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek melyiket érdemes tanulni: német vagy angol?"


Mindkettőt.


"Németet tanultam sokáig"


Akkor folytasd. Mellette egyszer úgyis meg kell tanulnod angolul.


"Ha külföldre szeretnék menni dolgozni, melyik előnyösebb?"


Attól függ, mit értesz külföldön és dolgozni-n. Ha mérnök, informatikus, vegyész stb. vagy, akkor jó eséllyel a külföld Németország lesz és akkor a német nagyon fontos (de angolul is érdemes tudni). Ha epret akarsz szedni idénymunkásként, akkor max. alapfokú angoltudás kell, de mellé nem árt egy kis román vagy lengyel sem.


"Németországban ill Ausztriában mennyire beszélnek angolul?"


Beszélnek valamennyire, de ha választaniuk kell egy németül nem, csak angolul tudó és egy németül tudó munkavállaló között, akkor nem kérdés, ki lesz előnyben.


Szóval a németet nem kellene félbehagyni, angolul meg úgyis mindenkinek kell tudnia valamennyire.

2010. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És hogyan egyeztessem össze a kettőt? :S
2010. nov. 8. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Mi az, hogy hogy egyeztesd össze? Nálatok csak egy idegen nyelvet engednek tanulni?
2010. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap 16:45


Nemlétező probléma. Ha valaki tud egy idegen nyelvet, az a második megtanulását csak könnyíti, nem nehezíti. Szerintem iskolában németet tanulj, az nehezebb, az angolt pedig magánúton, mert az angol mindig kéznél van, akármivel foglalkozol, belebotlasz.

2010. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!