Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ausztriában csak némettel...

Ausztriában csak némettel lehet boldogulni?

Figyelt kérdés
Célszerűbb németet tanulni ha kint dolgozol vagy az angolnak is nagy hasznát lehet venni? Ez így talán butaságnak tűnhet, de érdekelne 33 évesen,m hogy mennyire nehéz-könnyű megtanulni egy nyelvet. A suli az megint más, meg az élet. Van valakinek tapasztalata, hogy asztalosként mi az a szintk kb, amivel már neki lehet indulni? Kb mire lehet számítani, mennyi idő kell hozzá, hogy valaki olyan szinten tudjon kommunikálni, hogy használni tudja a nyelvet? Érdemes e egy jó színvonalú intenzív nyelvsulira 150 ezret költeni (kb 200 óra)? Tudom, általánosságban kérdezek, de érdekelne olyanok véleménye, akik beszélik a németet és hasznjálják is. pl kimentek dolgozni és ez és ez a tapasztalatuk. Előre is megköszönöm a hasznos válaszokat.
2010. nov. 4. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha Ausztriában akarsz dolgozni, akkor mindenképpen németet kell tudnod - minden boltban, az utcán, a munkahelyeken németül beszélnek, angolul azért csak kevesen tudnak, és ha te is csak kezdö vagy, akkor nem fogsz semmire menni vele.
2010. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A magyar nyelvtanfolyammal nem sokra mész. Vannak kint iskolák, direkt ilyen külföldről érkezőknek, ahol szállást biztosítanak, megtanítanak németül és még a helyi kultúrával is megismertetnek. Az árak (magyar fizetésekhez képest) elég magasak, de gyorsan megtérülhet. (Az osztrák minimálbér 1000 € körül van.)

Itt van pl egy ilyen nyelviskola:

[link]

2010. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb szakmunkánál elegendő a konyhanyelv, vagyis egy alapszint körüli nyelvtudás. Az osztrákok nem arról híresek, hogy könnyen meg lehet érteni őket, kifejezetten nehéz a kezdők számára, de nem lehetetlen!!!! Svájc még rosszabb :P

Szóval ha veszel egy német könyvet és tanulsz szakmádba vágó szavakat és a mindennapi dolgok elintézéséhez szükséges kifejezéseket (bolt, posta, munka) nem lesz gond. Kint is ragadni fog rád a nyelv, a főnöknek is az lesz az érdeke, hogy megértsd, tehát majd úgy fog magyarázni (akár kézzel-lábbal is mutogat :P ) ha meg nem, akkor nem olyan fontos :)

Ha angolul beszélsz, néhány szó hasonlít is szóval szerintem próbáld meg.

Ne ijedj meg, csak az elején tűnik nehéznek!!! :)

Én szorítok!

2010. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak némettel boldogulsz. De nem kell felsőfokú nyelvvizsga az életbenmaradáshoz (ha túlélésre mész..).

Én nulla német tudással kezdtem Ausztriában dolgozni. Átküldtek az osztrák anyavállalathoz.

Sajnos a főnökeim nem könnyítették meg a dolgom. Fizettek nekem egy német nyelvtanfolyamot, ahol a tanár néhány óra után közölte velem, hogy én genetikailag vagyok hülye a némethez. :S

Egy átbőgött éjszaka után kezembe vettem a sorsom.

tesóm iskolás könyvét tanulmányozgattam (Start)a nyelvtani szabályokat próbáltam megérteni. Szókincset szerezni könnyebb, mint mondatokat alkotni, ugyebár.

És megtanultam kérdezni. A kollégáim nagyon segítőkészek lettek, amikor látták, hogy igyekszem.

Megtanultam azokat a szavakat, amik a munkámmal kapcsolatosak. Hogy tudjak szólni a lakatosnak, ha rossz a gép, hogy jelenteni tudjam a főnökömnek, hogy áll a termelés, mennyi van még vissza, Tudjak szólni a kvalitinek anyaghiba esetén...stb.

Amikor a kantinban végre olyan kávét kaptam, amilyet valóban akartam, akkor nagyon örültem magamnak. Apróság, de sokat számít, hogy meg tudtam értetni milyen a magyar kávé. :P

Újságokat fordítottam és sokat kérdeztem. Mint egy kis óvodás. Hülyének is néztek, azóta is emlegetik.

Egyszer csak azon kaptam magam, hogy már reklamálok a nem kifizetett túlórák miatt.

Most, hónapok után egy magántanárhoz mentem. Azt mondta, szörnyű nyelvtani hibák rögzültek bennem, a kiejtésem is csapnivaló, nagyon felületesen kezelem a nyelvtani szabályokat és keverem a szavakat. De a hallás utáni szövegértésem átlag feletti. :)


Amúgy szégyen vagy nem, nekem kezdetben az segített a megszólalásban, hogy leküzdöttem a gátlásaimat (minden mindegy már életérzés és egy kis vodka).

Meg hogy sok szót tanultam önszorgalomból.

Hibás nyelvtannal lehet boldogulni, de szótudás nélkül igen nehéz.


Bocsi, hogy hosszú lett, de tapasztalatot kértél. :P

Neked asztalosként a munkáddal kapcsolatos szavak lesznek fontosak lényegében, meg amolyan élethez fontos alapkifejezések. Szerintem legalább egy kezdő tanfolyam sokat fog segíteni, mert lesz alapod, amire építs!


Ha visszamennék az időben, inkább kiadtam volna százezreket, csak hogy ne kelljen ennyit szenvedni.

2010. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már 30 felett járok és van családom. A jelenlegi gazdaságot és mentalitást nézve erősen gondolkodom rajta, hogy valamely irányba lépni kell előbb utóbb. Hiszek benne, hogy a precíz munkámra sok helyen szükség lehet. Nem feltétlenül költöznék el ha kifele is lehet dolgozni, de azt is érzem, hogy németül lehetne az osztrákokkal kommunikálni. Nem tudom milyen érzés nyelvet beszélni. A közéiskolai nyelvtanulás és az akkori hozzáállás nem ér túl sokat. Sok hasznos és építő jellegű hozzászólást hallottam tőletek. Ezt köszönöm. Abban azért hiszek, hogy egy jó szintű alapnyelvtanfolyamon, akik ezzel fogalkoznak több tíz éve nem lehet haszontalan. Egy jó alapra szerintem is könnyebb építeni. Akik meg beszélnek egy nyelvet, biztosan tudnak olyat, amit a nem beszélők és a külsős kultúrát nem ismerők.


Mégegyszer köszönöm!

2010. nov. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!