Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes spanyolt tanulni?

Hogy érdemes spanyolt tanulni?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam, és 1-2 alap dolog megy is, de sosem voltam kitartó, és semmi komolyabbat nem tanultam.

Angolul már jól tudok, az igazából csak rám ragadt a sorozatokból, meg ilyesmi. A német az olyan B1-B2 szinten megy, azt nagyreszt suliban nyomták le a torkomon(nem nagyon tanultam, és örülök, hogy legalább ennyi megmaradt).

Szóval sosem volt, hogy magamtól leültem, hogy tanulok, és szerintem az iskolai módszer sem a legjobb.

Annyit tudok, hogy nézek majd spanyol nyelvű sorozatokat. Bár angolul csak azzal tanultam meg kb. B2 szintre, ahhoz rengeteg sorozatot kellett néznem, ami spanyolul nem is elérhető szerintem, meg már időm sincs rá. Szóval ez csak kiegészítés lenne. A magántanár jó lenne, de nem sok pénzem van, amit arra tudnék költeni. A tanfolyam talan olcsóbb, de nem hiszem, hogy annyira intenzív tanulás lenne, sztem olyasmi lehet, mint az iskolában.

Van olyan, aki magától tanult nyelvet, és tudna tanácsot adni?

Egy idő után szeretném a spanyol környezetet, ki akarok menni dolgozni, talán hosszabb távra, élni, de mindenki azt mondja, hogy muszáj az alap spanyol. Emiatt szeretném legalább az alapokat megtanulni.



tegnap 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:
85%

kedves kérdező, én kezdésnek a duolingot illetve spanyol gyerekmeséket tudnék ajánlani, én ezzel jutottam el egy alapfok körüli szintre. a mesesorozat amit néztem a zorro volt. Duolingon szerintem az egyik legjobban összerakott legkiforrottabb tanfolyam a spanyol, talán az alapító srácnak is anyanyelve, plusz angolul ezt tanulják a legtöbben.

ha ezen túl vagy, utána én a helyedben olyan témában néznék spanyolul videókat pl youtubeon ami egyébként is érdekel (nekem pl az űrkutatás volt ilyen). ez azért jó, mert ugyanúgy variálható mint a sorozat (felirat van e vagy nincs, ha igen milyen nyelven), ugyanakkor rövidebb és ha tényleg érdekel a téma akkor még élvezetes is.

sok sikert neked, ha bármi kérdésed van, írj privátot!

remélem tudtam segíteni 😊.

tegnap 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!