Megéri egy B1 részvizsga meglétét beleírni az önéletrajzba?
Van egy angol B1 részvizsgám, csak az írásbeli részével. Önéletrajzban ezt megéri megemlíteni, ha mellette odaírom, hogy a beszédkészségem is jó angolból? (Erős b1 szinten vagyok írásban és szóban is).
Ahova alapfokú nyelvtudást kérnek, azt gondoltam ez is hasznos lehet.
Ember, nem is írtam még ki kérdést.
De azért megnéztem a kedvedért és utoljára 2 éve lett kiírva hasonló kérdés, ami B1 vizsgával kapcsolatos.
szerintem nyelvtudásként írd bele ne nyelvvizsgaként. ha odaírod hogy b1 de csak írásbeli akkor már azt fogják hinni hogy nem tudsz ilyen szinten beszélni és be se hívnak interjúra ( már ha amúgy kell a nyelvtudás a pozira)
szóval csak annyit tüntess fel, hogy angol b1, de ne írj se évszámot hogy mikor raktad le, se pedig hogy csak az írásbelire vonatkozik.
ha kell nyelvtudás, úgyis tesztelni fognak az interjún, ott megmutathatod hogy elég jól tudsz kommunikálni, a nyelvvizsgát magát pedig úgyse kérik el
Biztos HR-es válogatja, de nekem is egyből az az első gondolatom, hogy nem jó az angolod, ha nincs teljes nyelvvizsgád, csak írásbeli. Egyből jön a kérdés, hogyha ennyire jó vagy szóban, akkor miért nincs szóbelid is mellé.
Én is csak általános nyelvtudásként jelölném meg.
Írd bele, de csak annyit, hogy:
Angol - B1 szint.
Nem kell magyarázkodás az önéletrajzba! Egyszerű, lényegretörő, átlátható legyen.
A HR-esek naponta több száz önéletrajzot futnak át. Kulcsszavakat keresnek, hogy rájöjjenek, a jelentkező alkalmas-e az adott pozícióra.
Nyelvtudás esetén SOHA nem kérdeznek rá, hogy van-e róla papírod. Senkit nem érdekel, mert a valós tudás, képesség megléte érdekli őket. Ha behívnak interjúra, lehet, hogy pár mondat erejéig átváltanak majd angolra, pár alap kérdést feltesznek, hogy teszteljék, tényleg megvan-e a B1 szintű tudásod ("mondj magadról pár szót" , "miért jelentkeztél erre a pozícióra", "mik voltak a feladatköreid az előző munkahelyeden", "miket tanultál" - kb ennyi).
Ha interjún rákérdeznek mégis a nyelvvizsgára, mondd meg őszintén, hogy csak az írásbeli rész van meg. Ez azért fontos, mert ha ezt megkérdezik, akkor valószínűleg már esélyes jelölt vagy, és ha felvesznek, esetleg kérhetik a nyelvtudást igazoló dokumentumok bemutatását.
(Persze van olyan álláshirdetés, amibe kimondottan beleírják, hogy a jelentkezéshez csatolni szükséges a nyelvtudást igazoló dokumentumokat. Mindegy, ilyenkor is az önéletrajzba elég annyi, hogy a tudásszinted megjelölöd, a csatolt nyelvvizsgamásolaton úgyis látják, hogy mi van meg neked. Ebből ne csinálj ügyet.)
Higgy nekem, van vagy tíz év tapasztalatom ezen a területen.
+Még annyit, hogy minden tudásod, képességed, papírod előny! Soha ne titkold el, ha van valamilyen tudásod, és soha ne arról beszélj, ami nincs meg.
Legyen többféle CV-d, és minden helyre azt küldd be, amin az adott álláshirdetésben kiemelt elvárások, képességek szerepelnek.
"Biztos HR-es válogatja, de nekem is egyből az az első gondolatom, hogy nem jó az angolod, ha nincs teljes nyelvvizsgád, csak írásbeli. Egyből jön a kérdés, hogyha ennyire jó vagy szóban, akkor miért nincs szóbelid is mellé." Pl mert elég drágák a nyelvizsgák. Ha komplex, akkor még plusz 15 rugó és már így sem olcsó. Azt gondolná az ember, hogy azért simán egy írásbeli is előny, hiszen bizonyítja, hogy felfogja az ember az angol szövegeket, tud írni, stb.
Többieknek is köszönöm az eddigi válaszokat!
#9
Amit a 6. válaszoló írt, teljesen életszerűtlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!