Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet e felnőtt korban nyelvet...

Lehet e felnőtt korban nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

ma 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen lehet, csak akarni kell.

kb 30 évesen kezdtem németül tanulni, ma C2-es szinten vagyok, anyanyelvi szinten beszélem. 50 fölött kezdtem bele az angolba, 5 év alatt elértem a B2 szintet, folyamatosan tudok beszélni, minden nehézség nélkül tudok olvasni bármilyen szöveget, filmeket, sorozatokat nézni. Remélem, nem sokára elérek magasabb szintet is.

ma 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet, de nem úgy, hogy heti egyszer elmegy tanárhoz az ember, megcsinál pár feladatot és annyi, hanem rá kell szánni időt és energiát. Ezek kívül körbe kell vennie az embernek az adott nyelvvel magát.


(Pl. én felnőttként tanultam/tanulok több nyelvet is, de kb. azokkal a nyelvekkel éltem.)

ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És minek?
ma 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


1. Szeretek nyelvet tanulni.

2. Így tudok beszélgetni más országból jött emberekkel az anyanyelvükön.

3. Mivel már magasabb szinten beszélem ezeket a nyelveket, így munkához is jól jöhetnek.


De bármire kérdezhetnéd azt, hogy minek. Minek fut az ember, minek zongorázik, minek kirándul? Mert szereti csinálni.

ma 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És minek?"


Mert tanulni és tudni jó

Mert érdekes megismerni más kultúrákat, embereket

Mert aki tanul, az nem, butul el

Mert sok esetben hasznos lehet

ma 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!