Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német mellett olaszul tanulni?

Német mellett olaszul tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angol után elkezdtem németül tanulni, jelenleg A2-B1 között vagyok a célom a B2-es nyelvvizsga jövőre!


Emellett nagyon tetszik az olasz nyelv szeretném mielőbb legalább egy B2-es szinten beszélni azt is.

Megéri heti 1 órával (tanár/valami kezdő nem intenzív kurzus) elkezdeni vagy az a német tanulásban lassítana nagyon be?



ma 10:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg az olasz helyett érdemesebb, hasznosabb (könnyebb) a spanyolt tanulni?
ma 10:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszélek olaszul és spanyolul, mindegyikben más a könnyebb és a nehezebb. Ha az olasz tetszik, akkor csak azért ne tanuld a spanyolt, mert azt gondolod, hogy könnyebb.


Ha be tudod jól osztani az idődet és mind a kettővel tudsz foglalkozni, akkor nincs gond 2 nyelv egyszerre tanulásával. Pl. 3 nap a héten németet tanulsz, 2 nap olaszt. Gondolom nem tanulsz minden nap több órában németet, hogy abból kelljen elvenni. Én azt mondom próbáld meg és utána meglátod, hogy hogy megy.

ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Heti egy óra egyáltalán semmire sem elég, főleg nem arra, hogy

"mielőbb legalább egy B2-es szinten beszélni".

Ehhez (főleg, mert "mielőbb",) minimum heti 3 tanóra kell (plusz házi feladatok, meg a nyelv használata úgy összevissza, a szabadidődben), de inkább 4. Minél több, annál jobb.

ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!