Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanulás a nulláról...

Német nyelvtanulás a nulláról hogy kb mennyi idő, míg elsajátítom legalább B1-B2 szintig?

Figyelt kérdés

Világ életemben angolos voltam, gyerekkoromban is ezt tanultam.

De az élet úgy hozta a sorsom, hogy igen is megkell tanuljak németül, lehető leggyorsabban.


Kb mennyi idő, full nulláról megtanulni B1-B2 szintig?


tegnapelőtt 17:43
 1/5 Cuki manó 2 válasza:
100%
Attól függ hol kikkel tanulsz szerintem másfél év sok sikert
tegnapelőtt 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Függ a nyelvérzékedtől, belefektetett munkától, módszertől, céltól, pl társalogni, ügyetintézni, mindennapi életben boldogulni akarsz vagy nyelvvizsgát tenni?

Egy nagyon jó tanárral, napi több óra tanulással fél év alatt sem lehetetlen. Annál előbb szerintem nem nagyon lehetséges...

tegnapelőtt 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nyelvvizsgát tenni nem szeretnék (feleslegesnek tartom perpill), majd talán a jövőben szó lehet róla...

Maradjunk a földön, elsősorban a mindennapi életben való boldoguláshoz szeretnék megtanulni, önállóban kommunikálni főnökömmel, trécselni a pékségben az eladóval, ha hivatalos dolgokat kell elintéznem, akkor az is menjen.


Mivel külföldre való költözés előtt állok.

tegnapelőtt 18:54
 4/5 Cuki manó 2 válasza:
100%
Melyik részre készülsz menni? Én bajorban voltam, segítőkész egy népség nyelvtanulásban is
tegnapelőtt 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Konkrét terv egyenlőre nincs, elsőkörben Ausztriát célzom meg - azon belül is Vorarlberg tartomány, ezt követően Svájc lenne a következő lépés.


Tudom, hogy vannak a dialektusok, és tartományként eltérő helyi nyelvszerkezetek, de persze ezeket kezdőként nagyon nem lehet megtanulni, csak mikor kint lakik életvitelszerűen az ember.

tegnapelőtt 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!