Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor melyik forma...

Most akkor melyik forma helyes? (angol nyelvtan)

Figyelt kérdés
Most tanulom az angolt. Azt írják, hogy a névelő amennyiben konkrét személyről van szó akkor "the", ha általánosságban van szó egy csoportról akkor "a" a névelő. Viszont, annál a mondatnál hogy ő lány a She is a girl a helyes és a She is the girl helytelen. Pedig konkrét személyről van szó és nem általánosságban vannak lányok. Valaki el tudná magyarázni hogy akkor most melyik a helyes és miért?

szept. 13. 04:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Magyarul is azt mondod hogy “Ő egy lány” nem pedig azt hogy “Ő a lány”. Angolban ugyanaz.
szept. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Magyarul simán csak azt mondom, hogy ő lány. Névelő nélkül. Mert nem az a kérdés, hogy kettőtök közül ki a lány, hanem a neme kerül megállapításra, hogy ő lány.
szept. 13. 06:09
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

“ Magyarul simán csak azt mondom, hogy ő lány. Névelő nélkül.”



She is a girl a helyes és a She is the girl helytelen.



1. A / an = egy. A használod a mássalhangzóknál és az an-t magánhangzóknál… The jelentése az a / az



2. Viszont van kivétel… hour elé AN kerül a uni szavak elé pedig A


mivel a kiejtés számít

szept. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon hülye meghatározása ennek a különbségnek a fenti. Igen, itt határozott és határozatlan névelőről van szó, de ne abból indulj ki, Te vagy bárki magyarul hogy mondanád. Angolban egy dolgot jelölő főnevek elé szinte mindig kell névelő vagy birtokos névmás (kivéve elvont jelentésű főneveknél).


Egyébként a "she's the girl" igenis lehet helyes bizonyos kontextusban, de nem ebben.

szept. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt úgy magyaráznám el (lehet van jobb magyarázat), hogy ő csak egy lány a sok közül, nem emelkedik ki semmivel a többi közül. Ő egy lány (ugyanúgy, mint az összes többi).


The-vel viszont már kiemelkedik. Pl. Ő az a lány, akiről beszéltem. Kimondottan róla van szó, nem másról, másra ez nem igaz.

szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

"Magyarul simán csak azt mondom, hogy ő lány."

Nem kell feleslegesen hülyének mutatkoznod. Amire válaszolsz, az a megállapítás egy alternatívát közöl, hogy mikor mit. Erre te befújsz egy változatot. A kettő közül melyik a helyes, azt nézzed, érted, perselymalac?

szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt írják, hogy a névelő amennyiben konkrét személyről van szó akkor "the", ha általánosságban van szó egy csoportról akkor "a" a névelő. Viszont, annál a mondatnál hogy ő lány a She is a girl a helyes és a She is the girl helytelen. Pedig konkrét személyről van szó"


Igen, de nem a lány a konkrét, hanem a "she". :) (Csak a "she" elé sose kell névelő.)

Tehát tényleg "She is a girl", mert nem azt akarod mondani, hogy "Ő a lány".

szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a hetes magyarázata, és nem tudom, segít-e (nekem annak idején segített, amikor olvastam), hogy az angol, amit tud, megszámol, tehát ha nem konkrét személy/tárgy - (ő az a lány... she is the girl...) -, és megszámolható, elé teszed az "a/an"-t.

She's a girl (ő lány). My dad is a pilot (apukám pilóta). I'm an English teacher (angoltanár vagyok) etc.

szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet csak túl buta vagyok hozzá vagy túlságosan a magyar nyelvhez ragadt vagyok, de logikailag azt hiszem nem kerültem közelebb, mert így a one használata is összezavar. Lehet inkább feladom.
szept. 14. 14:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, mindenki így kezdi! Ne akarj egyszerre többet megtanulni, mint amit a könyv, amiből tanulsz tanítani akar, mert különben elveszel a részletekben, összezavarod saját magadat, és elmegy a kedved!

Ezért kell tankönyvet használni, nem csak úgy, összevissza haladni, mert akkor nem tudod, hogy merre van az előre.

szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!