Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo vagy ECL német felsőfokú...

Origo vagy ECL német felsőfokú nyelvvizsgát érdemes csinálnom?

Figyelt kérdés
Tavaly tettem le az emelt német érettségit előrehozottan, és arra gondoltam, idén talán neki fekszek a felsőfoknak. Az iskolában szerencsére mindkettő nyelvvizsgára van lehetőség, viszont nem tudom melyik lenne az érdemesebb. (Melyik a nehezebb, melyik ér többet?)

szept. 9. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Akarsz e csinálni bármi olyat, ahol ez számít? Például egyetemi felvételi, ilyesmi?

Ha nem, akkor kb dísznek jó, és elmondhatod, hogy van.

Ha valahol számít a német, ott németül fognak veled beszélni. Az egy tévhit, hogy recruiterek nézik, van e nyelvvizsgád, csak azt nézik, hogy feltüntetted e a németet, és milyen szintre teszed magad. Ahol mégsem így lenne, ott valószínű amúgy is egy toxikus környezettel kerülnél szembe, amit kerülnék.

szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tervezek egyetemre menni, ráadásul a médiában szeretnék dolgozni, ahol pedig kell a nyelvtudás.
szept. 9. 21:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!