Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Duolingon megtudok tanulni...

A Duolingon megtudok tanulni németül?

Figyelt kérdés

szept. 8. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
*meg tudok tanulni
szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra, hogy gyakorold a mondatokat, szavakat jó viszont a nyelvtant egyáltalán nem magyarázza el. Csak kiegészítésnek ajánlom.
szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor hol tanuljak meg németül?
szept. 8. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem vagyok németes, amiket írok, az minden nyelvre érvényes.


-Szerezz be egy nyelvkönyvet, ami alapján tudsz haladni.

-Ha külön szavakat/mondatokat akarsz tanulni arra jók a szótanulókártyaák. (Pl. quizlet, anki, saját kezűleg készített.)

-Keress youtubeon a szintednek megfelelő nyelvtanulós videókat és nem nyelvtanulós videókat.

-Könyvesboltban biztosan lehet kapni németből is szintezett könyveket, az is hasznos. Nem nyelvkönyvre gondolok, hanem amelyben történet van az adott nyelven az adott szintnek megfelelően.

-Chromera le lehet tölteni a language reactor-t. Ezzel youtubeon/netflixen tudsz egyszerre 2 nyelven nézni filmet/sorozatot és a szövegkönyvet is le tudod tölteni. Plusz a szavakra is rá tudsz kattintani.

-Ha nem kezdő vagy cikkeket is olvashatsz.

-Facebookon biztosan vannak németül tanulóknak szóló csoportok, onnan is sokat lehet tanulni, esetleg kérdezni.

-Keress kimondottan német nyelvtanulós oldalakat, ahol gyakorolni is tudsz. (ebben sajnos nem tudok segíteni, de biztosan találsz valamit ha beírod googleba vagy valaki tud javasolni.)

- A hinative.com oldalon tudsz kérdezni anyanyelviektől ha van a nyelvvel kapcsolatban bármi kérdésed. Be kell állítani, hogy milyen nyelven tanulsz és érdemes angolul vagy németül kérdezni mivel magyarul nem fogják megérteni.

-Ha van rá lehetőséged keress valakit, akivel tudsz beszélgetni. Ha nem találsz beszélj magadban hangosan.

- Ha találsz német filmet, sorozatot, videót utánozz. Próbáld imitálni azt, ahogy mondják. Ezzel sokat tud javulni a kiejtésed. Ha használod ezt a language reactor-t akkor be tudod állítani, hogy feliratonként megálljon. (Ha nem használod, akkor neked kell megállítani.)

-Hanganyagok hallgatása szintnek megfelelően.

-Filmnézés, sorozatnézés, hallgatás úgy, hogy nem koncentrálsz arra, hogy mit mondanak pontosan, nem akarsz megérteni mindent, hanem csak hallgatod, hogy szokjon a füled a beszédhez. Egy idő után egyre többet fogsz érteni. (Persze ehhez kell, hogy aktívan is tanuld, nem csak ettől fogsz megtanulni.)


-Ezek mellett bármilyen applikáció. Csak a Duolingót ismerem, de van aki a xeropan-ra mondja, hogy jó.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem kicsit.

szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért akarok megtanulni németül, mert rájöttem, hogy az angollal nem sokra megyek, itt élek Hollandiában, de nekem Ausztria a cél
szept. 8. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Videónak az Easy Germant, olvasni a Nachrichtenleicht- et is javaslom.
szept. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A duolingos nemet max A2 szint. Inkabb DW Learn German ( es benne kulonosen ajanlott a Nicos Weg). Ezenkivul probalkozhatsz a Xeropannal. Magyarul magyarazza a nyelvtant.
szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dehogy tudsz. Mégis hogy gondolja valaki, hogy egy app segítségével meg fog tanulni bármilyen nyelvet is?


Fizess elő a megtanuloknemetul.hu kurzusaira, azok nagyon jók, én is ezen tanultam meg: [link]


A DW Learn German és a Nicos Weg is jók, hogy kevés van belőlük.

szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!