Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
Általában mindig csak sokszor ismételgetem egymás után és csak magolom az idegen szavakat és a jelentésüket, de az hosszú távon nem mindig válik be. Hallottam a szókártyás tanulásról, erről mi a véleményetek? Nektek mi vált be?

aug. 29. 20:44
 1/7 anonim válasza:

Feliratos filmek nézése.

Olyan szavakat tudtam, amiket az osztálytársaim nem. Nem volt benne a szótárban.

aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Németül tanultam, nekem nagyon bevált az hogy leírtam sokszor a szavakat németül és magyarul is.

Ki is mondhatod közben hangosan a szavakat.

Aztán amikor jól begyakoroltam akkor csináltam magamnak egy "szódolgozatot",leírtam csak a magyar szavakat és utána fejből mellé a németet.

Nekem ez segített sokat hogy leírom.

De az igaz hogy ha nem ismételtem akkor nagyon sokat hamar el is felejtettem.

Ajánlom hogy próbálj először minden nap ismételni, aztán csak hetente, végül elég lesz havonta is.

A szókártyás verzió is jó lehet, de egyénfüggő kinek mi válik be.

Remélem sikerül hamar rájönnöd hogyan tudsz a leghatékonyabban tanulni :)

aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A gyerek is úgy tanul nyelvet, hogy hallja a szüleit és látja a hozzá kötődő cselekvést. Megtanulja a tárgyak neveit. És a cselekvéseket. Hallja, hogyan kell helyesen beszélni.


A legjobb a feliratos filmek nézése az adott nyelven.

aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ja és addig írtam a "szódolgozatot" ameddig hibátlan nem lett. Voltak olyan problémás szavak amik nem akartak megmaradni a fejemben,azokat még külön gyakoroltam.

És az ismétlést már elég volt olvasva csinálnom, szerencsére akkor nem kellett körmölnöm :D

aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy bemagolod az adott szót, sokszor kell látni szövegkörnyezetben és használni, hogy az agyad tudja valamihez kötni.
aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És a feliratos filmeknél ti úgy szoktátok, hogy ha nem értetek egy szót, akkor lepauzáljátok és kiszótárazzátok vagy csak továbbléptek nem foglalkozva azzal, hogy esetleg nem értetek néhány szót?

Ezt egyébként én is hallottam már sokmindenkitől, hogy filmeket kell nézni, de gondolom elég idegesítő tud lenni, ha a fele szó ismeretlen.

aug. 29. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Ha a fele szó ismeretlen, aakkor az még nem a te szinted. Elvileg az a jó, ha már a 80%-át érted, tehát tudod követni, viszont még vannak benne ismeretlen szavak, hogy tudj fejlődni is.


Személy szerint én nem szótárazom ki, csak megnézem mit jelent. Ha legközelebb látom vagy emlékszem, vagy ha nem akkor megnézem még egyszer. Szótárazni csak azokat a szavakat szoktam, amelyeket ténylegesen meg kell tanulni, mert tudom, hogy a bemagolt szavak nagy részét elfelejtem. Olyan is van, amikor nem nézem meg az adott szót mert nem annyira fontos a megértés szempontjából.


Második módszerem, (nem angol esetében, hanem kínainál) hogy nézem a sorozatot, de nem akarok/tudok megérteni mindent, de érdekel és ahogy nézem egyre több mindent megértek. (Sokhoz van angol felirat és mikor ugyanazt mondják egy olyanban, amelyhez nincs felirat, akkor megértem.) Persze ez a leglassabb folyamat.


A harmadik módszerem, amikor kimondottan szótanulás miatt nézek filmet: le lehet tölteni a language reactort chromera. Ezzel youtubeon és netflixen lehet filmeket nézni dupla felirattal. Rá lehet menni a szavakra, magyarázat van hozzá, le lehet tölteni a szövegkönyvet is. Ezt szoktam letölteni, kiemelni az ismeretlen szavakat. Így szövegkörnyezetben látom, nem pedig csak szavanként, egymás alá felsorolva.


Nekem az vált be, hogy ezeket keverem.

aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!