Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarországi nyelviskolákba...

A magyarországi nyelviskolákban miért nincs norvég nyelvoktatás?

Figyelt kérdés
A magyarországi nyelviskolákban miért nincs norvég nyelvoktatás? A leégetőbb magyarországi nyelviskolákban, csak angol, német, francia, spanyol, olasz nyelvtanfolyamok vannak. Többnyire. De miért nem lehet norvégot, dánt, vagy svéd nyelvet tanulni? Első sorban engem a norvég érdekelne.

aug. 24. 12:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
10: Nyelviskolában? Egy ritka nyelvből?
aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
#10: nem hiszem, hogy sokan megfizetnének legalább heti négy órát egy magántanárnál.
aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted 4 egyéni óra annyit ér, mint 4 óra csoportos. Hát van az a szint, ami alá már nem tudok leszállni vitapartnerként. De elárulom neked, hogy tanulj valamit, hogy 2 magánóra lényegesen hasznosabb, mint 4 csoportos. Ráadásul arányaiban nem annyival drágább.
aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

#13: amikor valaki személyeskedésbe kezd, akkor már régen elvesztette a vitát, szóval felesleges is.


Van olyan, hogy csoportdinamika, amit egy magánóra nem ad vissza.

Vannak diákok, akik nem szeretnek folyton középpontban lenni.

Csoportban különféle beszélővel kipróbálhatja magát az ember.

Vannak diákok, akik kevésbé tudnak intenzíven figyelni, akinek két óra intenzív óra egy része kárba vész, több marad meg négy órából.

Heti négy óra elosztható heti kettőre, ami ideálisabb, mint egyben letudni. Heti két óra szétosztását vagy nem vállalja a magántanár, vagy lesz heti 2X1, ahol sok idő nem a tanulással megy el.


Ja, tudom, én hibám, hogy diplomás nyelvtanárként ilyen összetetten gondolkodom. Egyszerűbb lett volna lehülyézni a másikat.

aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%

13: Hogy jön ide a magántanár??? A kérdés nyelviskoláról szól.

Melyik nyelviskola indít egy-két főnek norvégcsoportot? Egy ilyen kis létszámú csoport képtelen kitermelni a norvégtanár díjazását, így nem fog oda elszegődni havi pár ezer forintért.

aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15: Egy ritkább nyelvet tanítok nyelviskolában, és már tartottam két főből álló csoportnak kurzust. Nem lehetetlen.
aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Kerdezo, tessek: [link]
aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha magadtól megtanulod.

Fun fact: Norvég az egyik legkönnyebben megtanulható nyelv.

szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!