Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem értem az angolt?

Miért nem értem az angolt?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el angol tanárhoz járni (online), iskolában anno is angolt tanultam de hát nem használtam így sokat felejtettem.

Munkám miatt egyre gyakrabban kell az angolt használnom...

Az a problémám hogy van egy mondat pl vagy egy idézet bármi szavanként értem mi-mit jelent de egyben nem megy, tök mást fordítok amit valójában jelent az adott mondat, idézet stb. Ez miért van? Idő kell? Sok gyakorlás? Hol Tudnám ezeket gyakorolni?

Az angol tanárral jelenleg a nyelvtani alapokat részeket vesszük át, remélem el jutok odáig hogy tudjak fordítani vagy mondatokat alkotni...

Ki mennyi idő alatt tanult meg angolul?

Nem nyelvvizsga a cél, csak szimplán hétköznapi nyelv használat miatt kezdtem el.



aug. 23. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Azért van, mert még nem beszéled a nyelvet. Idővel menni fog.
aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Azért fordítasz egész mást, mert sokkal nehezebb szövegeket próbálsz fordítani, mint ahol tartasz. Ne türelmetlenkedj. Azt csináld, amit a tanár mond, és amíg nem ad kimondottan fordítási feladatot, addig inkább mást csinálj, mert egyszerűen még nem tartasz ott.
aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno kozel 10 évvel ezelőtt rengeteg filmet / sorozatot néztem napi szinten. Volt hogy akár napi 6-7 órát is, netán esős időben akár többet is. Persze fiatalon megtehettem míg nem volt más dolgom pláne nyári szünetben. Brutálisan fejlődött az angol hallás utáni érzékem.
aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Kevés a tudásod
aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Amit én ajánlani tudok, hogy halgass angol podcastokat. Tudsz választani hogy milyen téma érdekel, nem kell hozzá nagyon durva koncentráció. Ha ez nem akkor olvass, az is sokat segít. Amúgy a nyelvet csak a használattal tudsz gyakorolni.
aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"Az angol tanárral jelenleg a nyelvtani alapokat részeket vesszük át"

Tényleg angol a tanárod? És elég jól tud magyarul ahhoz, hogy érthetően el tudja magyarázni a nyelvtani alapokat?

aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

"Nem rég kezdtem el angol tanárhoz járni (online), iskolában anno is angolt tanultam de hát nem használtam így sokat felejtettem."


Kérdező, azt azért ne felejtsd el, hogy Magyarországon csapnivaló a nyelvoktatás, és a legtöbb angoltanár max. ahhoz ért, hogy középfokúra felkészítsen. Általában még a kiejtésük is egy kalap xar és olyan kifejezéseket tanítanak, amit angol anyanyelvű nem is használ.


a kérdésre válaszolva: nekem az segített sokat, hogy elkezdtem kiírni idézeteket sorozatokból meg dalszövegeket, aztán lefordítani.

aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"olyan kifejezéseket tanítanak, amit angol anyanyelvű nem is használ"

Olyan tankönyvek kifejezéseit tanítják, amelyeket több évtizede fejlesztenek nemzetközi hírű angol anyanyelvű tanárok vezetésével, és amiket az egész világon használnak. De sorozatokban meg dalszövegekben nyilván nem találkozol ilyenekkel... Azokból is lehet tanulni egy csomó mindent, persze, de a tanárok pont nem csak azt célozzák meg, hogy B2 szinten megállj, ezért tanítanak olyan kifejezéseket is, amiket sorozatoknal meg dalszövegeknel bonyolultabb szövegekben láthatsz csak - de ilyenekkel meg ezek szerint nem nagyon találkozol...

aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amiket sorozatoknal meg dalszövegeknel bonyolultabb szövegekben láthatsz csak - de ilyenekkel meg ezek szerint nem nagyon találkozol...”



Szövegértés karó. Egy szóval nem írtam arról, hogy hol és milyen szövegekkel találkozom, annyit írtam, h sokat segített, h kiírtam idézeket, se segítek:

Az angolok és amerikaiak, akikkel beszélgetek, szokták jelezni (vagy én kérdezem meg), hogy jó-e, amit mondok.


„de a tanárok pont nem csak azt célozzák meg, hogy B2 szinten megállj”


:DD

Te tuti tanár vagy, máskülönben biztos nem tudnál leírni ekkora állatságot (a magyar tanárok szellemi képességeit meg ugye pontosan ismerjük).


ez érdekes. Mert az a tapasztalatom, h a diákok zöme még középfokon se tud megtanulni az iskolában. Ja tudom, nyilván a diákok hibája, a tanárok mindent megtesznek. Biztos nem arról van szó, h pocsék a nyelvoktatás és az angoltanárok.

És miért van az, hogy összes külföldi, akivel kapcsolatba kerülünk melóhelyen, lényegesen jobban használja az angolt, mint az átlag angoltanár? Angoltanártól még igazán jó kiejtést nem is hallottam, kivéve azokat, akik külföldön éltek. Viszont hallottam egy rakás égbekiáltó baromságokat attól kezdve, h sosem szabad a th-t sima „t”-nek ejteni (think), vagy volt olyan angoltanárom anno, aki a flap t-t helyett sima magyar r hangot ejtett.


Szóval neked is azt tudom mondani, hogy nem nagyképűsködni kéne, hanem szembenézni azzal, h az átlag angol szakot végzett tanár nagyjából arra jó, hogy HR-esként bohóckodjon vagy középfokúra felkészítsen diákokat.

aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egy szóval nem írtam arról, hogy hol és milyen szövegekkel találkozom"

Arról viszont írtál, hogy (szerinted) angol anyanyelvűek nem használják azokat a kifejezéseket, amiket az angol tanárok tanítanak. Mi más okod lett volna rá, hogy ezt írd, ha talalkoznál olyan szövegekkel is, amikben előfordulnak?...

aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!