Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri japánt tanulni? Mit...

Megéri japánt tanulni? Mit gondoltok? Milyen fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Nyilván elhelyezkedéstől függ a fizetés, de ha vannak tapasztalatok, szívesen meghallgatom.

aug. 21. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egész jól megtanultam egyetemista koromban, de nem akartam vele elhelyezkedni, nem igazán vettem hasznát semmilyen területen, ami érdekelt is. Kopott is sokat azóta, de tavaly voltam Tokióban, és ott tök jól ment minden. Szóval járj utána, mi az, ami érdekel (munka), és hogy ott tudod-e majd használni. Egyébként nyelvet tanulni sosem rossz. ;)
aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Baszki, épp azok nem viszik semmire az életben, akik úgy kezdik a kérdésüket, megéri-e.

Neked sikerült.

Ráadásul még a japánt és a japánult sem voltál képes a saját anyanyelveden megkülönböztetni.


Szóval hagyjuk szerintem.

aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudsz rólam semmit, szóval hagyjuk szerintem. Nem szakdolgozatot írok, hogy ne írhassak japán nyelv helyett simán csak japánt. Te mire vitted, barátom?
aug. 22. 09:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szrd le a 2-est. Ezek minden apróságba belekötnek, érdemi választ meg nem adnak. Csak az érti félre a kérdésedet aki szándékosan félre szeretné érteni.


Emellett pedig még butaságot is mond. Felmérni azt hogy milyen lehetőségeid vannak miután elvégeztél egy szakot ahelyett hogy fejjel mennél neki mert hajt az akarat, sokkal jobb megoldás. A lelkesedés pár év alatt kimerül, főleg ha sokat éjszakázol és van 1-1 kellemetlen vizsgaélmény is. Jó dolog ha lát az ember az alagút végén valami reményt, majd miután végzett nem csapja pofán a valóság. Ezek a valóságot tagadós motivációs dumák MLM huszároknak vannak, akik otthagynák a rendszert ha belegondolnának mit is csinálnak.


Én tanultam 3 évig, de nem akartam benne elhelyezkedni. Alap kommunikációs szintre sikerült eljutni, nyelvvizsgát sose tettem, talán nem is ment volna csak az alapfok. 3 szaktársammal tartom a kapcsolatot akik ugyan úgy felvették. 2 letette a középfokú nyelvvizsgát. 1 a felsőfokút és műfordítóit is tett. Ő megbízásra alkalomszerűen fordít, azért szépen megfizetik. Viszont teljes állást ő sem talált vele.


Extra képességként egy jó szakma mellé szerintem mérhetetlenül jó dolog. Önmagában kevés.

Ha most kellene karriert kezdenem, (és mondjuk nem lennék annyira lusta, mint amennyire vagyok) akkor én műszaki vonal és kínai nyelv kombinációt lőném be. De ha téged a japán vonz az se rossz, de csak akkor építs kizárólag arra ha magas szintű tolmács szeretnél lenni. Mert az hogy mondjuk B2 szinten elbeszélgetsz, megírsz pár emailt nagyon sokat ér egy japán cég magyarországi kirendeltségénél, de ha szakmailag nem vagy ott, akkor önmagában kevés.

aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!