Angolórákon ti is a tankönyv szerint haladtok az iskolában?
Tehát főleg a tankönyv és munkafüzet feladatait veszitek végig, sorban, ahogy a könyvben van? Jó ez? Hatékony?
Melyik könyv?
Néha hoz be a tanárotok máshonnan is feladatokat? Például honnan, miket?
Olyanoktól is kérdezem, akik nem olyan régen voltak általános vagy középiskolások.
Persze. Dolgozatokat is kell írni, és ha mindenhova kapkod a tanár összevissza, akkor sose lehet tudni, hogy miből készüljünk. Így korrekt, hiszen az iskolában nem csak tanulni kell, mint pl. egy tanfolyamon vagy magántanárnál, hanem osztályozás is van. A könyvben egyébként is van minden: olvasás is, írás is, stb., úgyhogy mindent gyakorlunk az órákon így is. Órán kívül meg egy csomó minden másra is használjuk a nyelvet, mindenki arra, amire ő akarja. Minél inkább meg akarjuk tanulni, annál inkább. De az iskolában kell, hogy legyen valami, amiből az is meg tudja tanulni, amit kell, aki mondjuk hiányzott valahány óráról.
Volt olyan tanárom, aki összevissza handoutokat hozott folyton, de annál azt se tudtam, hogy honnan hova, teljesen random volt minden, egyáltalán nem állt össze a kép.
Project és Headway könyvekre emlékszem, de lehet volt másfajta is. Nagyjából ugyanabban a sorrendben tanították, ahogy a könyvek is haladtak. Általában leadták az elméletet, utána voltak gyakorlók a munkafüzetből illetve voltak tanárok akik hoztak be pluszba kinyomtatott papírt, volt aki csak a táblára írt fel feladatokat improvizálva. Ált. suli és gimi 12 éve alatt 6 angol tanárom is volt, úgyhogy azért évről évre előfordult változás.
A Projektnek pl. volt diák és tanár verziója is, a tanáré vastagabb volt több feladattal, úgyhogy onnan is tudtak szerezni még feladatot, volt aki viszont más könyvekből másolt, de ezeknek a nevére nem emlékszem. Gimi utolsó 2 évében meg már korábbi érettség feladatokat is gyakoroltattak.
Szerintem hatékony volt, meg azért logikusan voltak felépítve a könyvek, úgyhogy érdemes is volt aszerint haladni. Hasznos lett volna a beszédet többet gyakorolni, de közben meg is értem hogy heti 2-3-szor 45 perc kevés rá, miközben kb 20 fős volt egy csoport.
A könyveket nem viccből találják ki olyanra, amilyenre. A Headway, Project, Solutions, English File mind olyan könyvek, amiket az egész világon használnak évtizedek óta, és évtizedek óta fejlesztik, modernizálják őket. Teljesen jól működnek - ha használják. Ha csak mutatóba veszik elő hébe-hóba, akkor persze, hogy úgy érzi a diák, hogy nem jó könyv... (Mondjuk a diák akkor is úgy érzi, ha rendszeresen használják, úgyhogy a tanár csak rosszul jöhet ki az egészből. :D)
Kérdező: bízd a tanárra, hogy miből, hogyan tanít. Tanuld meg és csináld meg, amiket mond - aztán tied a pálya! A szabadidődben azt csinálsz még pluszban, amit akarsz. De azt ne hidd, hogy pl. a Folyamatos jelen begyakorlása nélkül is jól fogsz tudni angolul. Valamikor kénytelen leszel megtanulni, anélkül nem fogod tudni jól, hatékonyan használni a nyelvet. Ha a tanár azt mondja, hogy na most jött el az ideje, akkor akkor csináld. Ne akard őt is, meg a tankönyvíró és -fejlesztő sok-sok nyelvtanárt meg nyelvészt is felülbírálni, mert te nem értesz hozzá, hogy hogyan kell nyelvet tanulni, tanítani, ők meg igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!