Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudok így tanulni spanyolul?

Meg tudok így tanulni spanyolul?

Figyelt kérdés

Netflixes filmek nézése spanyolul magyar felirattal?

Vagy forditva?



júl. 31. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kizárlólag ennyiből szerintem egy nyelvet se lehet megtanulni, de nagyon jó segítség lehet egy hagyományosabb módszer mellé (pl tankönyvből v kurzuson).

Segít megszokni és átvenni a kiejtést, és nem csak standard tankönyvi beszéddel találkozol, hanem különböző dialektusokkal is, ezenkívül a szókincseden is iszonyat nagyot dobhat.

Viszont azt, hogy hogyan kell egy mondatot magadtól összerakni, sajnos nem fogod sorikból megtanulni. Ahhoz nyelvtan kell. Szórend, igeidők, igeragozás stb.

Egyébként azt javaslom (bár spanyolt soha nem tanultam, de másik 3 idegen nyelvet igen), hogy kezdd az alapokkal hagyományos módszerrel, és ha már minimálisan értesz valamit, jöhet a spanyol hang + magyar felirat. A magyar feliratnak nagy hátránya, hogy eltereli a figyelmet az eredeti nyelvről, így amikor már elértél egy olyan szintet, hogy már nem vagy teljesen elveszve (kb B1), válts spanyol feliratra!

A tanulandó nyelven való olvasást (először ilyen könnyített izéket, majd jöhetnek az újságcikkek és hasonlók, végül a komolyabb irodalom) is érdemes beépíteni a rutinodba amúgy, ahogy a beszédet (magántanárral, másik nyelvtanulóval vagy a neten anyanyelvi beszélővel) is.

júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezzel nem fogsz megtanulni, de nagy segítség. Magyar feliratot nem ajánlom, mivel eltereli a spanyolról a figyelmet. Van egy program (bővítmény) , a language reactor, ha azt letöltöd akkor chromba tudsz úgy netflixen filmet nézni, hogy 2 nyelven van a felirat és le is tudod tölteni az egész szöveget. Személyes tanács: ha nyelvvizsga miatt szeretnéd ne az argentin spanyollal kezdj, mert egy kissé eltér a spanyolországitól.
júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.


Amit én még nagyon szeretek csinálni filmekkel, az az utánzás. Megpróbálom pontosan imitálni azt, ahogy beszélnek, az intonációt és a sebességet. Így rengeteg kifejezés, mondat megmarad és a kiejtés is javul. Nem is kell érteni teljesen azt, amit mondanak, itt a lényeg az utánzás. Vagy a shadowing is jó, nézz utána. Az is utánzás, csak nehezebb, mert ott ahogy mondja 1-2 mp késéssel kell mondani és figyelni kell arra amit mond.

júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs sok értelme magyar felirattal nézni spanyol filmeket. Ezzel max a nyelv hangzásához lehet hozzászokni, de sok újat nem fogsz belőle tanulni. Anno rengeteg japán animét néztem magyar és angol felirattal, mégis max 20 szót tudok japánul. Ha nem tudsz annyira spanyolul, hogy megértsd a filmet spanyol szinkronnal és spanyol felirattal, akkor szerintem több értelme van olyan szinkronnal nézni a filmet, amit megértesz, és mellé olvasni a spanyol feliratot.
júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát angolul én többet tanultam filmekkel, játékkal, youtube videókkal, streamekkel, reddittel és a környezetemmel való kommunikációval - mint amennyit iskolában. Most majdnem anyanyelvi szinten beszélek angolul. Érteni mindent megértek, ami nem tudományos. Beszélni folyakényan beszélek. Szerintem a spanyollal is hasonló lehet, de sok időbe telik.
aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd a Netflixet, és nézd meg az összes mexikói telenovellát, garantált a siker
aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A telenovellákból tényleg rengeteget lehet tanulni. És az a jó, hogy sok telenovellát meg lehet találni szinkronnal és spanyolul is így amukor már érted meg tudod hallgatni eredetiben. Nekem az is segített, hogy rajóngókkal beszélgetek, akik spanyolok és nekik kénytelen vagyok úgy írni. Szótárazok, fordítóba írom, több helyen megnézem és így meg is ragadnak dolgok.
aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dreaming Spanish youtube!!!! Legjobb!!
aug. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!