Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van különbség a cseh és a...

Van különbség a cseh és a szlovák nyelvek nehézsége között? Melyiket válasszam, ha a könnyebbiket szeretném megtanulni?

Figyelt kérdés
A nyelvtan szabályossága, illetve a kiejtés tekintetében például.

júl. 29. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Vótmá
júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A szlovák jobban hasonlít a magyarra, úgyhogy szerintem az. Sok kifejezés megegyezik.
júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a szlovák egyszerûbb. Amennyire én látom, megértik egymást (ha akarják) de úgy hallottam, a csehek a saját nyelvüket mûveltebbnek, kifinomultabbnak érzik. Ez is azt támasztja alá, hogy talán nehezebb is.


A régies magyar több szlovák szót is átvett, illetve azóta is több a közös szókincsünk vele.

júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Full felesleges bármelyiket is megtanulni, tanulj inkább valami hasznosabbat. Németül és franciául pl tudsz már?
júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
4 franciával se megy sokra Franciaországon kívül. Még talán Belgium és Svájc, de ott megértenek más nyelveket is
júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Németül, olaszul és franciául már jól beszélek, mert egy svájci cégnél dolgozom és mindhármat napi szinten használom. :)
júl. 31. 05:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as voltam, de ha ennyire nyugatra dolgozol, akkor lehet hogy mégis a cseh hasznosabb. Bár állítólag a csehek meg jól beszélnek németül.


Csak félve kérdezem meg: és az angol? Bár biztos azt is folyékonyan beszéled, de már említeni se kell, annyira alap.

júl. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szlovák egyszerűbb minden tekintetben.
aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szlováknak több betüje van. A nyelvtan nagyjából egyforma. A szlovák nyelv lágyabb, a cseh keményebb kiejtéssel beszél. A szlovákkal jobban megérted a többi szláv nyelvet.
aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!