Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a két mondat...

Mi a különbség a két mondat között?

Figyelt kérdés

She was painting her room.


She has been painting her room.



Tényleg az lenne, hogy az első általában kap egy másik eseményt is? Pl When he go out, She was...


Tehát amit ki akarok belőle hozni, hogy ha egy múltbéli esemény akkor inkább present perfect cont, ha viszont valamihez kötöm, akkor meg past conti?


júl. 1. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Az első a múltban játszódó folyamatos cselekvés, tehát a lány festette a szobát, de az még folyamatban van, nincs készen. Nem kell kötni semmihez, a lényeg, hogy nem volt még lezárva a cselekvés.

A második is elbeszélés, de ezen a ponton már készen van a festés. Itt azon van a hangsúly, hogy már véget ért a cselekvés és eredménye van.

júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az Oxford Grammar mást ír..m
júl. 1. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A "Has been" a folyamatos tökéletes jelen időre használatos. Ezt a formát arra használjuk, hogy utaljunk valamire, ami a múltban kezdődött és még mindig jelen időben folytatódik. A "Was" a múltbeli folyamatos forma jelölésére szolgál. Ezt a formát arra használjuk, hogy valamilyen cselekvésre utaljunk, amely a múltban valamikor folyamatban volt.
júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én nem elméleti, hanem gyakorlati szempontból írtam, nekem így volt anno könnyű megjegyezni. Az első folyamatos, tehát még nincs kész a festés, a második befejezett, tehát kész van a festés, ez a különbség.

Ha nem kell más megoldás, mint a tankönyved, akkor olvasd azt, ne ide írkálj, aztán méltatlankodj, hogy a válaszoló nem a könyvedet szajkózza. Vagy még jobb: kérdezd a tanárod!

júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez így eléggé zavaros és félrevezető.


She was painting her room.

Ez egyértelműen múlt idő. A múlt egy adott pillanatában festette a szobáját. Nem derül ki, de nem is fontos, hogy azóta – vagy valaha – végzett-e vele.

Lehet, hogy ezzel párhuzamosan más is történt (… while I was training), vagy ez akkor zajlott, amikor valami más bekövetkezett (… when I got home).


She has been painting her room.

Ez a cselekvés a jelen pillanatot közvetlenül megelőző időszakban zajlott huzamosabb ideig. Hogy a jelen pillanatban zajlik-e ill. a jövőben is folytatódni fog-e, az legfeljebb a szövegkörnyezetből derül ki.

Ez a mondat három dolgot fejezhet ki:

1. Már egy ideje festi a szobáját, és vélhetően ezután is folytatni fogja, mert még nem végzett vele.

2. Épp most végzett a szobája festésével, amit az elmúlt időszakban huzamosan csinált.

3. Vagy már végzett a szobája festésével, vagy nem, mindenesetre ez a cselekvés és annak elhúzódó volta valamiért fontos a jelenbeli közlés szempontjából, mert pl. emiatt fáradt, vagy magyarázatul szolgál arra, miért nem vette fel a telefont, stb.

júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt szerintem neked kellene elfogadni, hogy nem biztos, hogy jó, amit írsz. Nem csak én vettem észre. Köszi a leírást, a könyv is kb így próbálja meg kifejteni.
júl. 1. 15:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a 6.-ban kihez beszélsz, de az 5. írta jól.
júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Most akkor arra voltál kíváncsi, hogy az Oxford Grammar tudja olyan jól, mint a gyakorisok, vagy arra, hogy a gyakorisok tudják olyan jól, mint az Oxford Grammar? :D :D :D

Megnyugtatásodra sokadszor leírnám, hogy ezen igeidők nüanszai a magyar agynak felfoghatatlanok, miként az itt olvasható válaszokból is látszik. Mindenki fel tudja mondani, amit a nyelvtankönyvekben olvas, de ez az értelmetlen biflázás kategóriája.

tegnapelőtt 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8., neked milyen nemzetiségű agyad van?
tegnapelőtt 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy? Mint írtam, csak értelmezni nem sikerült neked, én a kétségbeesett magyar kérdezők írásaiból vontam le következtetéseimet. Hülyemarha.
tegnapelőtt 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!