A mai világban van még értelme az angolon kívül más nyelvet is megtanulni?
Ha azt nézzük az internet és a globális kommunikáció nyelve az angol, ez egy adottság, tetszik vagy sem. Az is tény, hogy a kulturális térben olyan mértékű amerikai befolyás van, hogy egykor nagy európai népek, franciák, németek, spanyolok is kvázi beszorultak a saját közegükbe, nem nagyon tudnak vonzóvá válni másoknak.
A legtöbb multinacionális cégnél a munka nyelv az angol, ismerős dolgozik Berlinben és mondta, hogy a németek is angolul beszélnek a cégnél, tulajdonképpen magában a városban is el lehet lenni német tudás nélkül, csak, ha vidékre megy, akkor kell használni németet. Egyrészről persze könnyebbé teszi az életet, másrészt viszont valahol el is veszíti egy adott térség a karakterét azzal, hogy az angol ennyire kiszorította a többi nyelvet. Már nincs is rá kényszerülve egy bevándorló, hogy megtanulja a helyi nyelvet, boldogul anélkül is és ez csak fokozódni fog.
"valahol el is veszíti egy adott térség a karakterét azzal, hogy az angol ennyire kiszorította a többi nyelvet"
Még ekkor marhaságot. :D A feleségével vagy a boltossal nem angolul beszél...
"A feleségével vagy a boltossal nem angolul beszél..."
Mivel egyre több a bevándorló, egyre inkább angolul beszél már velük is...
"#német #angol #nyelvtudás #globalizáció"
Ha ott a globalizáció is, akkor miért csak európai nyelveket említesz?
#5
Ez addig van így, amíg a helyiek aránya meghalad egy bizonyos százalékot, utána már mi motiválja a bevándorlót, hogy megtanulja a nyelvet, ha elvan anélkül is?
Attól függ, mit értünk értelem alatt :)
Abban igazad van, hogy az angol önmagában már elég a mai világban ahhoz, hogy majdnem mindenhol tudjunk kommunikálni (de még bőven vannak olyan országok, ahol ez nincs elterjedve).
Na de ha az értelem alatt nem az irodai angolt értjük, akkor mindjárt más a helyzet kezdve azzal, hogy az elterjedt angol az valami nagyon alap közlekedőnyelv és komplexebb kommunikációra már alkalmatlan, főleg hogy a nyelv rendes ismeretéhez ismerni kell az adott nép kultúráját is.
És itt jön képbe az, ami számomra igazán jelenti a nyelvtanulás értelmét: más nyelv, más logika, más kultúra - tudattágítás. Hiába tudsz angolul, az amerikaiakat még lehet, hogy megérted, de nem fogod ÉRTENI, mit akar kifejezni egy indiai-pakisztáni vagy egy nigériai ember, hiába beszélnek ők is anyanyelvi angolt.
Ha a munka világára gondolsz, lehet. De ha pl. én Németországban élnék, biztos, hogy meg akarnék tanulni németül, mert zavarna, hogy nem értem mi folyik körülöttem, még akkor is, ha mindenki beszél angolul.
Amúgy én beszélek spanyolul, és mindig is azért tudtam elég hamar munkát találni, mert ilyen nyelven beszélő embert kerestek. Amikor egy szolgáltatást végzel egy cégnek, akkor ott gyakran elvárt, hogy legyenek olyan nyelven beszélő emberek, mint amilyen az ügyfél anyanyelve. Persze egy amerikai multinál már a spanyolokat sem veszik fel, ha nem beszélnek angolul, de azért ha már ide hozták a munkát, vannak elvárásaik.
De nálunk a cégnél pl. franciául beszélő pénzügyest keresnek, és nem találnak. Ha van ilyen, annyi pénzt elkérhet, amennyit nem szégyell.
Amúgy meg sokaknak a nyelvtanulás egy hobbi, én is nagyon szeretem. Aki utálja, annak elég az angol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!