Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék dönteni a két...

Hogy tudnék dönteni a két nyelv között?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, spanyolul vagy portugálul kezdjek el tanulni. A spanyol hasznosabb, több helyen beszélik (pl Amerikában is jelentős a spanyol kisebbség), és imádom Mexikót. A portugált viszont kicsivel szebbnek tartom, és nem tömegnyelv (értem ez alatt, hogy jelenleg pl spanyolul tanul minden második ember...)


Szóval nem tudok dönteni... melyik legyen? Pénzt feldobni nem akarok...


2010. okt. 31. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a portugál érdekesebb. Megéri kevésbé ismert nyelveket tanulni.
2010. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
én a spanyolt ajánlom, az az egyik legkönnyebb nyelvek közé tartozik és többen is beszélik
2010. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Viszont a portugált sokkal kevesebb helyen lehet hasznosítani.
2010. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Éna spanyolt javaslom. Több haszna van, mint a portugálnak, ésha rendesen megtanulod, akkor később, ha úgy döntesz, hogy a portugált is elkezded tanulni, akkor sokkal könnyebb dolgodlesz, mert nagyon hasonlítanak.
2010. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pénzfeldobással dönts.
2010. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Portugál. Sokkal szebb (mármint az európai portugál), mint a spanyol, ha egyáltalán újlatin nyelvek esetében beszélhetünk szépségről.


A portugál kiejtés elég egyedi, a portugál hangrendszer kifejezetten változatos, olyan, mint a francia, nem olyan leegyszerűsödött, mint a spanyol. A spanyolban csak 5 magánhangzó van, a portugálban elvileg 9+5. A nyelvtanuk kb. ugyanaz.


A két nyelv egyébként nagyon hasonlít, nincs is értelme csak az egyiket megtanulni. Előbb-utóbb úgyis érdemes mind a kettőt. Akkor pedig érdemes az (egy fokkal) nehezebb portugállal kezdeni, szerintem.


Ha megvolt a portugál, utána a spanyol egy néhány hónapos átképzéssel szintén meglesz, és utána a következő logikus lépés a francia, mely szintén nagyon egyszerű lesz. (Nem beszélve a gallego-ról, ha létezik belőle nyelvvizsga.)


Amúgy se a spanyol, se a portugál nem hasznos, szóval ha hasznossági kérdések vezérelnek, akkor egyiket se tanuld, hanem a franciát. Mellesleg a portugált egy kicsit kevesebben beszélik, de földrajzilag kiterjedtebben, és ha tudsz portugálul, akkor jobban érted a spanyolt, mint fordítva (spanyol tudással az európai portugálból egy kukkot se lehet érteni, bár leírva viszont egész világos).


Mexikó meg olyan, hogy távolról lehet imádni, meg mexikói filmeket nézni, meg mexikói rádiót hallgatni stb. stb., csak ott élni ne kelljen :)))

2010. nov. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tegnap 20:33


A portugált ugyanolyan baromi kevés helyen lehet használni, mint a spanyolt. Különbség: az egyiket tanulják évente 1-2 ezren (fogalmam sincs, kik és miért), a másikat 50-en.


(Na, most, hogy ezt kikotyogtam, rögtön 20-an elmennek portugált tanulni, és ez a piac is 10 évre telítődik.)


Mielőtt valaki elfogultsággal vádolna: én is tudok spanyolul, de sose gondoltam a tanulása közben, hogy fontos vagy hasznos nyelv.

2010. nov. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Franciául tudok, és szerintem a világ (egyik) legszebb nyelve, a portugál hangzásában ezért is tetszik jobban :)
2010. nov. 1. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 17:42


Akkor nincs itt semmi kérdés. Mindkettő, előbb a portugál.

2010. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!