Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemen lehet nyelvet tanulni?

Egyetemen lehet nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogyha nem nyelvszakra megyek, akkor vehetek-e fel az egyetemen nyelvórákat pluszban ês ha igen, milyen feltételekkel. Nem igazán találtam ezzel kapcsolatban információkat. Elsősorban Elte és Pázmány érdekelne.

júl. 13. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link] Ezek kimondottan nyelvtanfolyamok.


Ha a nyelvszakos órákra szeretnél beülni, az függ a szintedtől is és attól, hogy teljesíted-e a feltételeket ahhoz, hogy fel tudd venni az adott kurzust (szabad kreditként.)Például ismerősöm portugált vette fel, és csak úgy vehette fel a további kurzusokat később, ha teljesítette az éppen tanult nyelvi kurzus elvárásait. Pl. az alapvizsgán át kellett mennie akkor is, ha nem volt portugál szakos. Plusz az adott szak nyelvszakosai előnyben vannak a felvételnél. A feltételeket nézd meg a szakleírásban, melyik nyelv érdekelne?

júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n pár éve brutál korlátozottak voltak a lehetőségek. Folyamatosan küldték a hírleveleket a nyelvtanfolyamokról, ahol kaptunk valami kemény 1000 Ft-os kedvezményt hallgatóként a 25k-ból vagy valami hasonló volt a történet. Amikor nézegettem a holland kurzusokat a BTK-n, akkor mindenhol azt írták, hogy csak nyelvszakosok vehetik fel őket. TTK-s voltam, nem tudom, hogy BTK-s hallgatóként jobbak lettek volna-e a lehetőségek. A TTK-n elvétve volt pár szakmai angol kurzus, de semmi extra.


Ezzel szemben az SZTE-n 2017 körül rengeteg nyelv között lehetett válogatni és bárki felvehetett bármit ingyen.

júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Igen, azt hallottam, hogy az SZTE-n több a lehetőség, el is gondolkoztam anno rajta, de más okok miatt csak 3.-nak jelöltem meg.


#1 Engem elsősorban az orosz nyelv érdekelne.

júl. 14. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Orosz minoros voltam az ELTE-n és voltak olyanok a csoportomban, akik TáTK-ról jöttek át oroszt tanulni. Érdeklődj az orosz tanszéken. Ajánlom:)
júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen
júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!