Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan hogy valaki bizonyos...

Van olyan hogy valaki bizonyos nyelvre nem befogadó, de egy másikra már igen?

Figyelt kérdés

Konkrétan az angol az amire nem vagyok befogadó (ennél már csak a német rosszabb). Már gyerekkoromban is tanultam, először angolt aztán németet, majd később angol nyelvtanfolyamokra is mentem, de egyszerűen nem vagyok rá befogadó, nem ment.

Tanultam spanyolt is, pár hónapig, és annál már úgy éreztem, hogy megy, csak hát abbahagytam, mert az angolt kellett erőltetni.


Volt valakinek hasonló, hogy valamelyik nyelvvel csak szenved, de egy másik már megy?

Vagy ez nyelvfüggő is?


Sőt az akkori spanyol tanár azt mondta ő nem tud angolul mert egyszeűen nem bírta megtanulni



júl. 8. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, létezik az, hogy valaki egy nyelvet könnyeben el tud sajátítani.
júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szélsőséges esetek, amikor az egyik nyelv nagyon nehéz, a másik pedig könnyű.

Lehet próbálkozni különböző módszerekkel, hátha beválik.

júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ha utálja, eleve sokkal nehezebben megy, mint egy olyan, amit nem utál.
júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Igen, előfordulhat.

Ennek nagy kutatója egyébként pont két magyar illető, Dörnyei és Kormos (pont tőlük is listázok majd).


Egy nyelv "tanulhatósága", nem csak a nyelvészeti szempontok alapján összeállított listák szerint rangsorolható. Minden ember számára egyéni. Függően attól, hogy

– milyen a hallása (én abszolút hallással születtem, könnyen megtanultam kínaiul, más pedig szenved vele),

– vagy a vizuális memóriája (szintén ázsiai nyelveknél lényeges lehet),

– milyen típusú az önérzete (ösztönös-e számára, az alany használata, nehéz számára a sok rejtett alanyos szerkezet, hogyan tudja kezelni egy nyelv szubjektivitását),

– volt-e előzetes nyelvtanulási tapasztalata olyan nyelvvel amit más módon volt érdemes tanulni,

– rá tud-e állni a nyelve (mármint a testrész) a saját anyanyelvében nem létező hangok kiejtésére,

stb-stb-stb-stb......


Igen, más és más, hogy melyik nyelvet egyszerűbb elsajátítani, minden embernek specifikusan különböző; és nem, ezt nem írják felül a nagy listák sem, miszerint mi az egyszerű nyelv és mi a nehéz.


Minden további nélkül előfordulhat, hogy A alany számára nehezek már egyáltalán az alapjai is a nagyobb nyelveknek, mint angol-német-spanyol-olasz-francia, míg könnyedén megtanul szuahéli-görög-farsi-mongol-vietnámi nyelveken akár magas szinten, B alany pedig pont fordítva.


Pár olvasnivaló:


— DeKeyser, Robert M. ‘What Makes Learning Second-Language Grammar Difficult? A Review of Issues.’ Language Learning, vol. 55, no. 1, June 2005, p. 1.


— Dörnyei, Zoltán. ‘Motivation in Second and Foreign Language Learning’. Language Teaching, vol. 31, no. 3, July 1998, pp. 117–35.


— Horwitz, Elaine K. ‘The Beliefs about Language Learning of Beginning University Foreign Language Students’. The Modern Language Journal, vol. 72, no. 3, 1988, pp. 283–94.


— Kormos, Judit. The Second Language Learning Processes of Students with Specific Learning Difficulties. 1st ed., Routledge, 2016.


— Skehan, Peter. ‘Individual Differences in Second Language Learning’. Studies in Second Language Acquisition, vol. 13, no. 2, June 1991, pp. 275–98.

júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nagy kutatója ... Dörnyei"

Csak volt... :(

júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nyugodjon békében!
júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!