Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék nyelvtanfolyamot...

Hogyan tudnék nyelvtanfolyamot indítani? Ahhoz milyen vállalkozás, végzettség kell?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsga felkészítő, stb.

júl. 5. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozói és a nyelvtanfolyam engedélyhez kötött.
júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen engedélyhez?
júl. 5. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha képzett nyelvtanár lennél, akkor tudnád...
júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A magántanárkodáshoz sem kell se engedély, sem végzettség. Ezért kérdezem. :)
júl. 5. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Én meg mindjárt kiírok egy kérdést, hogy egy szívműtét elvégzéségez milyen engedély kell.
júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem. Azt tudom, hogy magánórához nem kell semmi, de nem tudom, hogy a több fős tanfolyamokal mi a helyzet.


Gondolom itt az a probléma, hogy nincs tanári végzettségem. Miért is?

júl. 5. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én meg elvégzek rajtad egy szívmûtétet. Rendben van? Nincs orvosi végzettségem, de belõled kiindulva ez sem probléma.
júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mintha a szívműtet egyenértékű lenne a nyelvtanítással.. Ezek alapján gondolom nincs sok magántanár ismerősöd. Nagyon sokan tanítanak végzettség nélkül és a végzettséggel rendelkező magántanárok nagy része is elismeri, hogy végzettség nélkül is lehet jól tanítani. Vannak olyan diplomás tanárok, akik szörnyen tanítanak. Te sem tudod, hogy én milyen nyelvet és hogyan tanítok, hány diákom él már külföldön, miután velem tanult, hány sikeres nyelvvizsga van már mögöttem. Nem erre irányult a kérdés, hanem külön a tanfolyamra.
júl. 5. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szükséges végzettség.


Annyi, hogy nyelvvizsga felkészítőként (ha már ezt hoztad fel példának) nem csinálhatod.


Jól tudod, magánoktatáshoz, korrepetáláshoz nem kell végzettség.


Akkor kell végzettség nyelvoktatáshoz, ha papírt akarsz adni (akár csak egy sima elismervényt is "tanfolyam" elvégzéséről), vagy garantálni valamit (nyelvvizsgára felkészítés).


Végzettség nélkül sima nyelvoktatást szervezhetsz csoportosan. De nem garantálhatod sem azt, hogy valamilyen XY papírt meg tudnak szerezni az tőled kapott tudással, sem azt hogy kapnának tőled valamilyen igazolást a nyelvórák és a haladás teljesítéséről.

júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!